7 tegevust, mida Sevillas kindlasti teha

Seitse tegevust Andaluusia pealinnas, mida ei tohi tegemata jätta

Põhjused, miks inimesed otsustavad välismaale reisida, on erinevad. Näiteks võib olla huvi arhitektuuri, ajaloo, toidukultuuri vastu või siis soov reisida hoopis selleks, et täiel rinnal osa võtta sihtkoha traditsioonidest. Sevilla on üks vähestest kohtadest maailmas, kust võib leida midagi kõigi jaoks. Oleme Hispaania Majas teile kokku pannud nimekirja seitsmest tegevusest Andaluusia pealinnas, mida kindlasti peaks ette võtma.

1.Külasta legendaarset Sevilla katedraali ja la Giraldat

Ilma igasuguse kahtluseta on Sevilla peamiseks vaatamisväärsuseks tema imeline ajalooline tsenter. Ajaloolise linnaosa südames on kaks linna tähtsaimat monumenti: Sevilla katedraal ja la Giralda. La Giralda on antiikne mošee torn, mis on osa mošeest, mis ehitati linna islami okupatsiooni ajal. Algselt oli torn punane, kuid ajapikku on ta oma värvi kaotanud. Sevilla katedraali ehitamist alustati kristlaste tagasivallutuste ajal. Ehitis on gooti stiilis ja rajati la Giralda kõrvale, et see saaks kellatornina toimida. See on maailma suurima pindalaga katedraal ja kuulub UNESCO maailmapärandite nimistusse. Sinna on maetud nii Columbus (Cristóbal Colón kui ka mõned hispaania kuningad. Sissepääs mõlemasse ehitisse maksab 11€ ja pileteid saab osta siit: https://www.catedraldesevilla.es/visita-cultural/horarios-y-tarifas/

2. Jalutage piltilusal Plaza de Españal

Selle väljaku ehitus pärineb Ibero-Ameerika maailmamessi ajast aastal 1929 ja see asub umbes pooleteise kilomeetri kaugusel Sevilla katedraalist. Messi eesmärgiks oli näidata 1898. aastast identiteedikriisi käes kannatanud linna uut nägu. Plats oli disainitud selleks, et ta hiljem uuesti “lahti võtta” ja materjale taaskasutada, aga projekt oli nii edukas, et väljak jäeti alles. Platsil on neli silda, mis sümboliseerivad Hispaania nelja kuningriiki (Castilla-León, Navarra, Aragón ja Granada). Lisaks on see üleküllatud detailidest, mis sümboliseerivad Hispaania erinevaid osasid. Väljak on Hispaania üks enim pildistatud kohti – selle allikad, sambad ja mosaiigid on kõik Sevilla sümboliks. Lisaks saab üürida paati, et seigelda sealsetes mini-kanalites.

Plaza de España Sevillas

3. Nautige paadisõitu ajaloolisel Guadalquiviril

Guadalquivi’i jõgi on olnud Sevilla kui Vana Maailma tähtsaima sadamalinna arengu võtmeks. Tänu oma rahulikele vetele, sügavusele ja soodsele asupaigale Atlandi ookeani suhtes, on Sevilla aastate jooksul mänginud võtmerolli Ameerikaga kaubavahetuse tegemisel. Tänapäeval pakuvad mitmed firmad imelisi paadireise, et avastada Andaluusia pealinna ikoonilisemaid kohti. See võimaldab näha lähedalt Triana silda, Kuldtorni… see on seda väärt! 

4. Proovige tapasid Sevilla kõige erilisemates baarides

SÖeldakse, et sa pole Sevillas käinud, kui sa pole tapasid proovinud. Kuulus Hispaania komme, et minna baari proovima erinevaid “snäkke”, on Sevillas täiesti teisel tasemel. Nautides aastaringselt head ilma, on Andaluusia pealinna inimestel komme jalutada linnas, juues samal ajal õlut ja proovides erinevate baaride kuulsaid tapasid. Patatas bravas, tortilla de patatas, oliivid… proovimist ootab terve maitsete maailm! Kui sa ei tea, milliseid baare valida, siis oleme siia loetlenud mõned valikud: El Rinconcillo, Trianilla ja Ovejas Negras on saanud inimestelt enim tunnustust. Ära jää sellest ilma!

Sevilla tapased on tuntud kogu maailmas

5. Naudi Sevilla siluetti Metrosol Parasolist

El Metrosol Parasol, tuntud kohalike poolt ka kui “Sevilla seened”, on 2011. aastal arhitekt Jürgen Mayeri poolt alustatud konstruktsioon. Selle defineerimine pole lihtne – see on peaaegu täielikult ehitatud puust ja see kaitseb Plaza de Encarnación’i kõrvetava päikese eest, eriti suvekuudel. Samalt väljakul pääseb keldrisse, kus asuvad Rooma- ja moslemiaegsed varemed. Vaid 15 euro eest pääsete näitusele ja saate minna hoone tippu vaadet nautima. Kuna konstruktsioon asub kesklinnas, saab Metrosol Parasol’ist näha linna ikoonilisi monumente – näiteks la Giraldat ja katedraali. Mis oleks meie soovitus? Külastada Metrosol Parasol’i päikeseloojangul, et varjuda kuumade päikesekiirte eest ja nautida imelist vaadet.

Seenekujuline konstruktsioon võimaldab linnale 360º vaadet

6. Sukelduge Alcázari ajalukku

Vähesed kohad Hispaania moslemiajastust on nii hästi säilinud kui Alcázar. See ehitati kõrgkeskajal kindlusena, et kaitsta linna moslemite rünnakute eest. Pärast kristlaste tagasivallutusi 13. sajandil laiendati ja renoveeriti Alcázar mauri ja gooti stiilis. Hoone on kuulus oma muljetavaldava arhitektuuri ja aedade poolest, mis sisaldavad moslemi-, kristliku- ja juudikultuuri elemente. Sees saate uurida mitmeid sisehoove, saale ja galeriisid, millest paljud on kaunistatud ilusate plaatide, freskode ja muude arhitektuuriliste detailidega. Sissepääsu hind on 13,50 € ja pileti saate osta kohapeal või veebisaidilt www.alcazarsevilla.org.

7. Saage osa flamencoõhtust

Flamenko on tõenäoliselt Hispaania ja Andaluusia kõige ikoonilisem kultuuriline tunnus. See on muusika- ja tantsužanr, mis ühendab laulu, muusikat ja tantsu. Flamenko on arenenud mitme sajandi jooksul ning seda on mõjutanud väga erinevad kultuurid, sealhulgas moslemi-, juudi- ja kristlaskultuur. Tänapäeval on see tuntud kogu maailmas oma kirglike liigutuste, keeruliste ja emotsionaalsete rütmide ning tantsus kasutatava plaksutamise ja põrandale koputamise poolest. Sevilla on üks parimatest kohtadest maailmas, kus sellist etendust vaadata. Flamenkot saab näha paljudes erinevates kohtades: alates suurtest teatritest kuni väikeste saalideni, kuhu mahub vaid paar inimest. Kõige traditsioonilisem viis Sevilla flamenko-kontserdil käia on minna väikestesse või keskmise suurusega saalidesse (tuntud ka kui tablaos), kus saab näha hispaania ja andaluusia kultuuri parimal kujul, nautides samal ajal näiteks pokaalikest veini. Soovitame ise kohtasid nimega Tablao Flamenco el Arenal ja Tablao Flamenco Los Gallos.

Loodame, et inspireerisime teid planeerima reisi Sevillasse! Andaluusia pealinna külastamine on maagiline ja kordumatu kogemus. Pea meeles, et Hispaania Maja pakub reise Sevillasse, et õppida hispaania keelt. Vaata lähemalt siit!

Flamenco sai alguse Andaluusiast


Kui sul on tekkinud huvi hispaania keele õppimise vastu, siis liitu meie hispaania keele kursustega, rohkem infot leiad tunniplaanist siin või eratundide kohta siin.

Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised leiavad palju põnevat meie raamatupoest siin ning Hispaania maitsete austajatele on meil erilised gurmeetooted siin.