Hispaania Maja on koht, kuhu on oodatud kõik Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised. Korraldame regulaarselt raamatuklubi-, veini- ja kultuuriõhtuid ning palju muud põnevat. On üritusi nii eesti kui ka hispaania keeles. Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas! 

Mõtled, kas hispaania keel võiks sulle sobida? Tule tasuta proovitundi! Rohkem infot leiad siit.

RAAMATUKLUBI: Isaac Rosa „Õnnelik lõpp“ | Tasuta | Esmaspäev, 18. märts 2024 kell 18.00

Hispaania kirjaniku Isaac Rosa romaan „Õnnelik lõpp“ räägib armastuse võimalikkusest kaasaegses maailmas. Aga samuti räägib see majanduslikust ebakindlusest, maale elama pöördumise unistusest, vanemlusest, kärgperendusest, seksuaalsusest, truudusest. Rosa kirjutab kõigest nii, et see ei muutu moeteemade üksteise otsa lükkimiseks, vaid puudutab väga inimlikult, peaaegu jahmatab ilustamata äratundmisega. Metafoorid annavad mõnes mõttes üdini argisele loole tundlikku poeesiat, mehe ja naise dünaamiline dialoog määrab tegevuse ja emotsioonide kord aeglustuva, kord ägeneva tempo, tekst muutub kohati omamoodi ruumilisekski. Lugu on esitatud tagasivaatelisena ja tagurpidi pööratud kronoloogiaga: alates suhte luhtumisest kuni esimese kohtumiseni, õnneliku lõpuni.

Isaac Rosa (1974) romaane on tõlgitud eri keeltesse ja nende põhjal on tehtud mitu filmi. Talle omistatud tunnustustest väljapaistvaim on Rómulo Gallegose auhind (2005), mis antakse kogu hispaaniakeelse kirjandusruumi kahe aasta parimale teosele. Rosa on tuntud kui nõudliku kirjandusmaitsega lugejale suunatud ning hea stiiliga autor. „Õnnelik lõpp“ ilmus hispaania keeles 2018. aastal ning viis erinevat kultuuriväljaannet valisid üksteisest sõltumatult selle aasta parimaks raamatuks. Eesti keelde on selle tõlkinud Marianne Ots ja see on ilmunud 2024. aasta jaanuaris Toledo kirjastuses. Raamatu saab osta Hispaania Maja raamatupoest.

Hispaania Maja raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! Vestlust juhib Mari Laan Toledo kirjastusest, raamatuklubi toimumist toetab Hispaania Suursaatkond. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine hoovis tasuta.

Kevade kuulutamise veiniõhtu | 32 | Kolmapäev, 20. märts 2024 kell 18.30

Selle kevade esimesel õhtul koguneme Hispaania Majas ja maitseme heledaid külluslikke kevadet tervitavaid veine.

Kevadpühade eel püüame leida siit veinide hulgast sobivamaid Lihavõtete toidulauale.

  • Izadi Larrosa Rosé 2022
  • Parés Balta Espigol 2022
  • Mountain Blanco 2021
  • Familia Gramona Gessami 2022
  • Bernabeleva Cantocuerdas Moscatel 2017
  • MR Mountain Wine 2021

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 32 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniüritusele tule ilma oma autota.

Andaluusia õhtu: elust Lõuna-Hispaanias ja keelereisidest | Tasuta | Neljapäev, 21. märts 2024 kell 18.00

Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Sellest erilisest piirkonnast on pärit Hispaania Maja asutaja Neftalí Peral, kes on viimase aasta taas oma kodulinnas elanud ning jagab meiega seda kogemust.

Samuti on Hispaania Maja koordinaator Aivi Tali käinud mitmel Hispaania Maja korraldatud keelereisil kolmes erinevas Andaluusia linnas. 

Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti saab kõrvale osta teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine maja taga tasuta.