Hispaania Maja on koht, kuhu on oodatud kõik Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised. Korraldame regulaarselt raamatuklubisid, veini- ja kultuuriõhtuid ning palju muud põnevat. On üritusi nii eesti kui ka hispaania keeles. Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas! 

Samuti on võimalilk keelehuvilistel tulla tasuta hispaania keele proovitundi. Rohkem infot nende kohta leiad siit!

IBEROFEST 2024 - VEINITÄHESTIK X-Y-Z | 36 € | Kolmapäev, 24. aprill 2024 kell 18.30–20.30

Aastal 2019 alustasime populaarseks kujunenud Veinitähestiku sarjaga, mis on nüüd sujuvalt jõudnud viimaste tähtedeni. Selle erilise veiniõhtu vestlusteemade hulka kuulub arutelu selle üle, milline on Xarel·lo viinamarjast valmistatud veinide maitseprofiil, avastame Yecla veinipiirkonna salapäraseid veinivalikuid ning samuti õpime tundma veinitegijaid, kes toodavad veine, mis algavad tähega Z — nagu Zeta ja Zarcita.

Proovimisele tuleb mitmekesine ja eksklusiivne valik, mis sisaldab järgmiseid veine: L’Enclos de Peralba Els Pressegures 2020, Gramona Mart 2022, Pegaso Zeta 2019, Y de Pago Aylés 2018, Palacio Quemado La Zarcita 2018 ja Marqués de Murrieta Castillo Ygay Gran Reserva Especial 2010.

Viimane valiti muuseas 2021. aastal Wine Spectator’s New York Wine Experience veiniauhindade jagamisel maailma parimaks veiniks 11 000 võistlusele esitatud veinide hulgast. Selgitusi jagavad nagu ikka VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk. 

Osalemine on 36 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

IBEROFEST 2024 - TALLER DE LA CULTURA ESPAÑOLA CON JUEGOS | 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta | Reede, 26. aprill 2024 kell 18.00–19.30

Kui palju Sa tead Hispaania kultuurist? Tule pane oma teadmised proovile selles interaktiivses töötoas, mille viib läbi Hispaania Maja õpetaja Sergio!

Teemad on laiad, sh geograafia, gastronoomia,  populaarsed pidustused, kunst, ajalugu ja aktuaalsed sündmused. Tegevusi toimub nii individuaalselt kui väikestes rühmades ning tutvume nii Hispaania kaartidega, vaatame videoid ja kasutame Kahooti mängimiseks mobiiltelefone. 

Õhtule ei pea tulema paljude teadmistega, aga lahkudes on kindlasti parem arusaamine Hispaania kultuurist! 

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas Õhtu toimub hispaania keeles, osalemiseks vajalik vähemalt A2 tase. Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu–ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta Hispaania Maja hoovis. 

IBEROFEST 2024 - AVATUD USTE PÄEV hispaania keele õpetajatele | Tasuta . Teisipäev, 7. mai 2024 kell 16.00-18.00

7. mail ootame külla kõiki hispaania keele õpetajaid, kes soovivad vabas õhkkonnas oma teadmisi ja oskusi jagada teiste õpetajatega ning vahetada parimaid praktikaid, mida nad oma õppetöös kasutavad.

Kohapeal saab tutvuda hispaania keelse õppekirjandusega ning samuti jagame infot keeleõppe võimaluste kohta Hispaanias. Üritus kestab kaks tundi. Pakume kõigile ka teed ja kohvi. Vajalik eelnev registreerumine siin:

https://hispaaniamaja.ee/ee/opetajatele/

Avatud uste päev hispaania keele õpetajatele

IBEROFEST 2024 - Hispaania keele vestlusklubi / 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Kolmapäev, 8. mai 2024 kell 19.15

Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Kutsume Sind Hispaania Maja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama, kui Su keeleoskus on vähemalt A1.3. Võid tulla julgelt üksi, kuna meie õpetaja  ettevalmistatud teemaküsimused haaravad Su igal juhul vestlusesse.

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Laura, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda.

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti saab kõrvale osta teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta Hispaania Maja hoovis.

Hispaania keele vestlusklubi

PANE END KIRJA SIIN:


Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin.

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.