Tere tulemast Hispaania Maja blogisse! Siit leiad põnevaid artikleid erinevatel teemadel, mis tutvustavad Hispaaniat ja Ladina-Ameerikat, meie maja tegemisi ja inimesi ning annavad kasulikke nippe keeleõppeks nii omal käel kui keelereisil.

Hispaania maitsed

Hispaania tapade kultuur

Mõeldes hispaania köögile tuleb meil kõigil kohe silme ette tortilla de patatas, paella, croquetas … ja otseloomulikult tapad! Tapade fenomen seisneb nende võlus ühendada maitsev toit ja lähedastega veedetud aeg ühtseks tervikuks. Hispaaniast alguse saanud kultuur on nüüdseks levinud ka paljudesse teistesse riikidesse, pakkudes klassikalisele traditsioonile globaalset ja mitmekülgset lähenemist.

Loe edasi
Tunne Hispaaniat

Andaluusia: looduse, ajaloo ja kultuuri kohtumispaik Lõuna-Hispaanias

Andaluusia on oma 87 268 km²-ga Castilla y Leóni järel suuruselt teine ja rahvaarvult suurim (2023. aasta seisuga on rahvaarv 8 538 376 inimest) Hispaania autonoomne piirkond. Antud blogipostituses loodame anda Sulle parema ülevaate sellest, mis on nende piirkondade eripärad ja milliseid vaatamisväärsusi kindlasti külastada tasuks.

Loe edasi
Tunne Hispaaniat

Federico García Lorca, armastatud Andaluusia luuletaja

Täna, 5. juunil, tähistame ühe Hispaania silmapaistvama poeedi ja dramaturgi, Federico García Lorca, sünnipäeva. Ta sündis 1898. aastal Fuente Vaqueros, väikeses Granada külas. Lorca looming on jätnud sügava jälje mitte ainult Hispaania kirjandusse, vaid ka laiemasse kultuurilukku.

Loe edasi
Mida teha, kuhu minna Hispaanias

Väike Valencia teejuht: linna parimad palad

Valencia näol on tegemist ideaalse reisisihtkohaga, kust ei puudu ei ajalugu, futuristlik arhitektuur ega rannakultuur. Pole kahtlustki, et Valencia on koht, mis ei jäta külmaks kedagi, kes seda linna on külastanud. Selles postituses tutvustame selle linna parimaid palasid!

Loe edasi
Mida teha, kuhu minna Hispaanias

Fenomen nimega Costa del Sol

Málagas asuv Costa del Sol ehk ,,Päikeserannik” on kahtlemata Hispaania üks populaarsemaid sihtkohti. Milline Andaluusia provints oma 300 päikesepaistelise päevaga aastas võttis aga esimesena kasutusele selle uhke nimetuse?

Loe edasi
Hispaania Maja koolipere

¡Hola, soy Nette!

Tutvustame siin postituses meie meeskonnaliiget Nettet, keda kohtavad meie õpilased ja kliendid poe poole peal ning üritustel!

Loe edasi
Tunne Hispaaniat

Corridas ehk härjavõitlus Hispaanias

Hispaania härjavõitlus on tuntud üle maailma. Mõnele on see eelkõige aastasadu kestnud traditsioon ja kunstivorm, kus inimene võtab mõõtu võimsa härjaga, teistele aga julm ja loomavastane tegevus. Mida see endast täpsemalt kujutab ning miks on sellel nii tuliseid pooldajaid kui ka vastaseid? Saa lähemalt teada siit blogipostitusest!

Loe edasi
Marion
Hispaania Maja koolipere

¡Hola, soy Marion!

Tutvustame siin meie meeskonna uusimat liiget Marioni, keda kohtavad meie õpilased ja kliendid poe poole peal ning üritustel!

Loe edasi
Üritused

Isaac Rosa ,,Õnneliku lõpu” arutelu Hispaania Maja raamatuklubis

Esmaspäeval, 18. märtsil, kogunesid kirjandussõbrad taaskord Hispaania Majja, et arutleda seekord hispaania kirjanik Isaac Rosa teose ,,Õnnelik lõpp” üle, mis ilmus Marianne Otsa eestikeelses tõlkes käesoleva aasta jaanuaris. Arutelu juhtis tõlkija ja kirjastaja Mari Laan ning kohtumisel arutleti nii romaani süžee, teose pahupidise ülesehituse kui isiklike kogemuste üle, mis romaaniski kajastust saavad.

Loe edasi
Harjuta hispaania keelt

Hispaaniakeelse telesarja soovitus: Verano Azul

Keeleõppe juures on oluline hispaania keelega ka väljaspool klassiruumi kokku puutuda ja üks hea võimalus selleks on vaadata mõnda hispaaniakeelset filmi või sarja. Seekord tutvutstame sulle tervele perele mõeldud seriaali, mis on valminud juba 40 aastat tagasi ja mille tegevus toimub eestlaste seas väga armastatud Andaluusias, täpsemalt Málaga lähedal asuvas rannikukülas Nerjas. 

Loe edasi