¡Hola, soy Marion!

Marion

Tutvustame siin meie meeskonna uusimat liiget Marioni, keda kohtavad meie õpilased ja kliendid poe poole peal ning üritustel!

¡Hola! Minu nimi on Marion ning olen Hispaania Maja uus liige. Õpin Tallinna Ülikoolis II kursusel hispaania keelt ja kultuuri, kõrvalerialana aga otsustasin süveneda hoopis italianistikasse. Lisaks õpingutele ja Hispaania Majas tegutsemisele, viin läbi ka oma erialast praktikat  Tartu väikekirjastuses Toledo. Tartu tegelikult ongi minu kodulinn — käisin seal koolis ja töötasin aastaid restoranis teenindajana enne, kui pea kaks aastat tagasi enda sammud ülikooli nimel pealinna poole seadsin. 

Pean tõdema, et sügavam huvi hispaania kultuuri, ühiskonna ja keele vastu tekkis mul üksnes aasta–kaks enne ülikooli astumist. Võõrkeeled on mind alati paelunud, aga romaani keeled ja kultuurid olid jäänud kuidagi rohkem kaugeks. Muidugi mäletan lapsepõlvest igasugu huvitavaid Hispaania või Lõuna–Ameerika kirjandusteoseid, filme või laule, ent soov kultuuri rohkem tundma õppida ja keelt osavalt rääkida sündis minu esimesel reisil Hispaaniasse. Seal veedetud kahe kuu jooksul tutvusin nii Barcelona linna kui sealsete ümberkaudsete külakeste, Madridi, Toledo ja Leóniga. Eestisse naastes olin enam kui kindel, et soovin hispanistikaga edasi tegeleda ning tänu pühendunud õppejõududele on minu huvi ja oskused iga päevaga üha edasi arenenud. 

Alates septembrist panen aga kõik seni omandatu proovile ning kolin aastaks Valenciasse õppima. Pärast bakalaureust sooviksin ilmselt veidi ringi reisida ja nii Hispaania kui Lõuna–Ameerika erinevate paikadega tutvuda ning end seekaudu täiendada. Samas on mu südameasi aidata edendada hispaania kultuuri ka Eestis, mistõttu olen võtnud plaaniks sellega ka oma edasistes õpingutes edasi tegutseda. 

Hispaania kultuuri õppides on mind enim paelunud sealsete mitmekesiste piirkondade ajalugu ning üle kõige kirjandus. Hispaania autoritest on praeguseks üheks minu vaieldamatuks lemmikuks kujunenud Federico García Lorca ja Carlos Ruiz Zafón, Ladina–Ameerika kirjanikest aga armastatud Isabel Allende ja Gabriel García Márquez. Lisaks on mul suur huvi kuldajastu kirjanduse, eriti draamatekstide, vastu. 

Ehkki suure osa oma ajast pühendan oma õpingutele, meeldib mulle vabal ajal ohtralt teatris käia, käsitööd teha või pilli mängida — olen lõpetanud muusikakooli ning ehkki mind enam mõne orkestri ridades ei näe, mängin enda (ja võib–olla enda naabrite) lõbuks klassikalist flööti ja klaverit. 

¡Nos vemos en Hispaania Maja!