¡Hola, soy Nette!

¡Hola! Mina olen Nette ning liitusin Hispaania Maja meeskonnaga 2023. aasta septembris. Lisaks sellele olen üliõpilane – lõpetan 2024. aasta juunis (loodetavasti) Tallinna Ülikooli hispaania keele ja kultuuri eriala ning kord nädalas õpetan oma kodulinnas, Keilas, ka hispaania keelt gümnasistidele.

Hispaania keel on miski, mis on mind kõnetanud nii kaua kui ma mäletan. Kindel mõte selle valdkonnaga ülikoolis tegeleda tekkis mul juba põhikoolis ja peale gümnaasiumi lõpetamist oli see ainus eriala, kuhu kandideerisin ja kuhu mind õnneks ka vastu võeti. Eriti paelub mind Kataloonia piirkond ja mu lemmikuks sihtkohaks Hispaanias ongi just Barcelona oma imelise rannajoone ja Gaudí arhitektuuripärlitega. Lisaks Barcelonale olen Hispaanias avastanud veel Madridi, Toledot, Baskimaad, Baleaari ja Kanaari saari – külastamata on veel Lõuna-Hispaania, kuhu tahaksin tulevikus kindlasti reisida. Veel olen vahetusõpilasena veetnud õppeaasta Valencias, kus täiendasin ülikoolis oma erialaseid teadmisi ja praktiseerisin hispaania keele oskust.

Kui õpingute ja töötamise vahele vaba aega jääb, meeldib mulle joonistada, maalida ja mängida klassikalist kitarri. Olen lõpetanud kitarri erialal muusikakooli ja viimasel ajal leian naudingut just hispaania ja ladina-ameerika palade mängimisest. Lisaks muusikale paelub mind ka hispaania kunst, eelkõige Pablo Picasso ja Joaquín Sorolla teosed.

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!