Málaga on mereäärne provints Lõuna-Hispaanias, mis pakub avastamiseks nii mõndagi põnevat ja seda igale vanusegrupile. Käesolevas postituses oleme kokku pannud väikese reisijuhi paikadest ja tegevustest, mida on Málagas iseäranis vahva ette võtta koos lastega. 

1. Sinine smurfiküla Juzcár

Juzcári küla nägi kuni 2011. aastani välja nagu paljud teisedki Lõuna-Hispaania külakesed ja kõik sealsed majad olid valged. Siis tuli Sony Hispaania haru aga mõttele korraldada seal animafilmi „Smurfid“ maailma esilinastus. Selleks puhuks võõbati kõik külakese majad siniseks, milleks kulus kokku 4000 liitrit värvi. Esialgu oli plaanis majade valge värvus peale esilinastust taastada, aga sinised majakesed olid vahepeal jõudnud rahvale südamesse pugeda, seega korraldati referendum otsustamaks, mida majadega teha. Rahva enamus otsustas, et küla jäetakse siniseks. See tõi kaasa suure turismi tõusu, aga ka vaidlused Smurfide kaubamärgiga, kes nõudis 12% küla sissetulekust endale. Et seda vältida, muutis küla enda ametliku nimetuse siniseks külaks (smurfiküla asemel), aga see ei tähenda, et sealt smurfiteemalist sümboolikat leida ei võiks. 

Juzcár asub 115 km kaugusel Málaga linnast ja 25 km kaugusel Rondast. Külakest on põnev avastada nii lastel kui ka täiskasvanutel. Seiklushimulised turistid saavad seal läbida seiklusrada ja gurmeesõpradele pakub Juzcár traditsioonilisi roogasid nagu erinevad supid ja küpsetatud kastanid. Läbida saab mitmeid erinevaid matkaradasid, sealhulgas on eriti põnev smurfiteemaline grafiti-rada, kus iga kunstiteose juures on ka QR-kood, mille kaudu jutustab iga maaling raja läbijale mõne huvitava loo. Juzcáris on ka mitmeid erinevaid vaateplatvorme, kust avaneb sinistele majakestele eriti hea vaade.

2. Interaktiivne muusikamuuseum MIMMA

Málaga linnas asuv interaktiivne muusikamuuseum MIMMA (Museo Interactivo de la Música) pakub tutvumiseks üle 1000 erineva muusikalise instrumendi ja muusikavahendi. Muuseum on interaktiivne, mis tähendab seda, et seal on külastajatele kasutamiseks mitmed arvutid ja muusikariistad ning lisaks sellele on muuseumis välja töötatud interaktiivsed moodulid, musikaalsed eksperimendid jpm. Muusikariistu on muuseumi kollektsioonis erinevatest maailma paikadest ja kõigist ajastutest. Pillide juures, mis on mõeldud külastajatele mängimiseks, on ka erinevad videoõpetused, mis on instrumentidega eksperimenteerimisel kindlasti abiks. Lisaks sellele korraldatakse seal erinevaid kontserte, flamenko-show‘sid ja suvelaagreid. 

MIMMA on avatud talvehooajal (7. septembrist kuni 24. juunini) esmaspäeval kellaaegadel 10:00 – 16:00 ja teisipäevast pühapäevani 10:00 – 19:00. Suvehooajal (25. juunist kuni 6. septembrini) saab muuseumit külastada esmaspäeviti alates kella 10:30-st kuni kella 16:00-ni ja teisipäevast pühapäevani on muuseum avatud ajavahemikus 10:30 – 19:30. Pilet maksab täiskasvanutele 6 eurot ja õpilastele ning pensionäridele 4 eurot. Kuni 6-aastased saavad muuseumit külastada tasuta.

Külasta muuseumi kodulehte siin: MIMMA | Museo Interactivo de la Música (musicaenaccion.com) Soovi korral saad kodulehelt soetada ka muuseumipiletid.

3. Mariposario de Benalmádena

Benalmádenas asuvas liblikamajas (Mariposario de Benalmádena) lendavad ringi rohkem kui 1500 erinevat eksootilist liblikat. Ka ehitis ise on suursugune – tegemist on Tai stiilis templiga. Liblikamajas lendavad liblikad ringi täiesti vabalt ja lisaks nendele imeilusatele putukatele on sinna istutatud tõeline troopiline paradiis erinevate lilleliikide ja koskedega. Liblikaid tuuakse Hispaaniasse kookonites (just selles elutsükli faasis on neid kõige lihtsam transportida) ja nad on pärit sellistest kaugetest riikidest nagu näiteks Keenia, Costa Rica ja Filipiinid. Liblikamaja on kahtlemata ka väga hariv paik, sest lapsed saavad seal oma silmaga näha erinevaid metamorfoosi faase ja ammendada teadmisi sellest, kui olulist rolli liblikad meie ökosüsteemis mängivad.

Liblikamaja on avatud aastaringselt kellaaegadel 10:00 – 19:30. Tavapilet maksab 12 eurot, 2 – 12-aastased lapsed ja pensionärid saavad pileti soetada 9.50 euro eest. Kui soetad pileti online, saad ka väikese soodustuse.Külasta liblikamaja kodulehte siin: Mariposario de Benalmadena-Butterfly Park | The largest butterfly park in Europe located in Benalmadena Malaga

4. Nerja koopad (Cuevas de Nerja)

Nerja koopad (Cuevas de Nerja) on üks olulisemaid looduslikke vaatamisväärsusi Málagas ja üleüldse terves Lõuna-Hispaanias. Samanimelises linnas (umbes 59 km Málaga linnast) asuvad koopad avastati 1959. aastal ja sisaldavad maalilisi stalaktiite ja stalagmiite, samuti ürgseid seinamaalinguid. 2012. aasta veebruaris teatati, et koobastest avastati seinamaalingud, mis on 42 000 aasta vanused. Koobaste pikkus ulatub viie kilomeetrini, kuigi külastajatele on avatud sellest vaid umbes kolmandik. Nerja koobastes toimuvad suvel ka muusika- ja tantsuetendused, mis pakuvad erilist kultuurilist elamust unikaalses looduslikus amfiteatris. Üks kuulsamaid koobaste vaatamisväärsusi on La Sala del Cataclismo, kus asub maailma suurim teadaolev stalaktiit. Koobastesse saab osta mitmeid erinevaid pääsmeid, mille kohta leiad rohkem informatsiooni Cuevas de Nerja kodulehelt: “Cueva de Nerja – Descubre una Maravilla Natural en Andalucía | Visitas y Eventos.

5. El parque Aquavelis

Torre del Maris asuv Aquavelise veepark pakub kuumal suvehooajal mõnusat meelelahutust igale vanusegrupile. Veepargis on rohkelt atraktsioone adrenaliini sõpradele ja  neil, kes soovivad puhkust veeta rahulikumalt, on võimalik rentida lamamistool ja samuti on pargis lõõgastumiseks eraldi spaa-tsoon. Põnevust leiavad pargis nii kõige pisemad kui ka juba natuke vanemad lapsed. Väiksematele on avatud eraldi ala, mis ongi spetsiaalselt mõeldud alla 8-aastastele lastele. Veel on Aquavelises suur lainebassein, kus saab ujuda niisama või rentida spetsiaalse lainelaua. Málaga linnast saab Torre del Mari sõita bussiga – reisi peale kulub kokku umbes tund aega. Veepark on avatud ainult suvehooajal. Avamisajad sõltuvad aastast, aga tavaliselt algab hooaeg juuni keskel ja lõppeb septembri keskel. Rohkem infot piletite ja avamisaegade kohta on leitav Aquavelise kodulehel: https://www.aquavelis.es/

6. Playa de la Malagueta

Playa de la Malagueta on provintsi üks tuntumaid randasid. See asub Málaga linna keskusest vaid 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Soodsa asukoha tõttu on küll tegemist rahvarohke paigaga, aga kuna Malagueta rannajoon on 1200 meetri pikkune, siis leidub seal alati ruumi, et oma rätik liivale asetada ja mõnusat Lõuna-Hispaania päikest nautida. Rannas on võimalik rentida päevitustoole ja -varje ning samuti ei puudu sealt ei dušid ega tsoon lastele. Malaguetas on ohtralt baare ja restorane, kus saab proovida kohalikku kööki, sealhulgas kuulsat espeto de sardinas ehk grillitud sardiine. Ka spordimaastik on rannas aktiivne ja seal saab harrastada nii selliseid aktiivseid vabaajategevusi nagu võrkpall, jalgpall ja jooga kui ka rentida SUP-laudasid merel aerutamiseks. 

Sellega on meie väike reisijuht lõppenud. Nagu näha, siis on Málaga provints mitmekülgne paik, kust leiab tegevusi igale vanusegrupile. Loodame, et said ideid, mida lastega seal ette võtta ja milliseid kohtasid peaks kindlasti külastama!

Miks mitte ühendada puhkus keeleõppega? Alates ühe nädalased intensiivkursused kõikidele tasemetele ootavad õppijaid aastaringselt meie partnerkoolis Málagas. Loe lähemalt meie keelereiside kohta siin!