VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED

Hispaania keele vestlusklubi / 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Teisipäev, 26. märts 2024 kell 18.30

Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Kutsume Sind Hispaania Maja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama, kui Su keeleoskus on vähemalt A1.3. Võid tulla julgelt üksi, kuna meie õpetaja  ettevalmistatud teemaküsimused haaravad Su igal juhul vestlusesse.

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Laura, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda.

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti saab kõrvale osta teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine maja taga tasuta.

Andaluusia õhtu: elust Lõuna-Hispaanias ja keelereisidest | Tasuta | Neljapäev, 21. märts 2024 kell 18.00

Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Sellest erilisest piirkonnast on pärit Hispaania Maja asutaja Neftalí Peral, kes on viimase aasta taas oma kodulinnas elanud ning jagab meiega seda kogemust.

Samuti on Hispaania Maja koordinaator Aivi Tali käinud mitmel Hispaania Maja korraldatud keelereisil kolmes erinevas Andaluusia linnas. 

Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti saab kõrvale osta teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine maja taga tasuta.

Kevade kuulutamise veiniõhtu | 32 € | Kolmapäev, 20. märts 2024 kell 18.30

Selle kevade esimesel õhtul koguneme Hispaania Majas ja maitseme heledaid külluslikke kevadet tervitavaid veine.

Kevadpühade eel püüame leida siit veinide hulgast sobivamaid Lihavõtete toidulauale.

 • Izadi Larrosa Rosé 2022
 • Parés Balta Espigol 2022
 • Mountain Blanco 2021
 • Familia Gramona Gessami 2022
 • Bernabeleva Cantocuerdas Moscatel 2017
 • MR Mountain Wine 2021

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 32 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniüritusele tule ilma oma autota.

RAAMATUKLUBI: Isaac Rosa „Õnnelik lõpp“ | Tasuta | Esmaspäev, 18. märts 2024 kell 18.00

Hispaania kirjaniku Isaac Rosa romaan „Õnnelik lõpp“ räägib armastuse võimalikkusest kaasaegses maailmas. Aga samuti räägib see majanduslikust ebakindlusest, maale elama pöördumise unistusest, vanemlusest, kärgperendusest, seksuaalsusest, truudusest. Rosa kirjutab kõigest nii, et see ei muutu moeteemade üksteise otsa lükkimiseks, vaid puudutab väga inimlikult, peaaegu jahmatab ilustamata äratundmisega. Metafoorid annavad mõnes mõttes üdini argisele loole tundlikku poeesiat, mehe ja naise dünaamiline dialoog määrab tegevuse ja emotsioonide kord aeglustuva, kord ägeneva tempo, tekst muutub kohati omamoodi ruumilisekski. Lugu on esitatud tagasivaatelisena ja tagurpidi pööratud kronoloogiaga: alates suhte luhtumisest kuni esimese kohtumiseni, õnneliku lõpuni.

Isaac Rosa (1974) romaane on tõlgitud eri keeltesse ja nende põhjal on tehtud mitu filmi. Talle omistatud tunnustustest väljapaistvaim on Rómulo Gallegose auhind (2005), mis antakse kogu hispaaniakeelse kirjandusruumi kahe aasta parimale teosele. Rosa on tuntud kui nõudliku kirjandusmaitsega lugejale suunatud ning hea stiiliga autor. „Õnnelik lõpp“ ilmus hispaania keeles 2018. aastal ning viis erinevat kultuuriväljaannet valisid üksteisest sõltumatult selle aasta parimaks raamatuks. Eesti keelde on selle tõlkinud Marianne Ots ja see on ilmunud 2024. aasta jaanuaris Toledo kirjastuses. Raamatu saab osta Hispaania Maja raamatupoest.

Hispaania Maja raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! Vestlust juhib Mari Laan Toledo kirjastusest, raamatuklubi toimumist toetab Hispaania Suursaatkond. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine hoovis tasuta.

Ehh, Uhhuduur – 20 aastat ratastel! Raamatuesitlus ja reisiõhtu "Ise teed oma elu!" | 5 € | Neljapäev, 15. veebruar 2024 kell 18.00

Olete oodatud osalema erilisel sündmusel – raamatu “EHH, Uhhuduur 20. Ise teed oma elu!” esitlusel, kus autorid jagavad oma uskumatut seiklust!

“Olles tavalise eesti mehena oma karussellisõidul ümber Päikese enam-vähem poole peale jõudnud, tekib aeg-ajalt vastupandamatu soov reaalsus õlgadelt maha raputada…”


Liivo Niglas, Kristjan Prii ja Tanel Rütman viivad teid seiklusele, mis on inspireerinud selle raamatu sündi.

Autorid avavad teile oma mõtted, tunded ja kogemused, mis on peidetud lehekülgede taha.
Tule ja sukeldu lugude maailma, kus valikud ja elujaatus saavad uue tähenduse. Saad teada, kuidas nad leidsid rõõmu, võttes vastu väljakutseid ja õppides suhtuma elu raskustesse positiivselt…

Ja muidugi kuulete ka sellest, kuidas hispaania keele õppimine Hispaania Majas aitas kaasa sellele, et reis hispaaniakeelsetes riikides läheks sujuvalt.

Tule ja koge ise, kuidas positiivne suhtumine ja tänulikkus saavad elu muuta! “Seiklus jätkub! Ise teed oma elu! Ahou!”

Osalemine maksab 5 € ning vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja saab osta väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

RAAMATUKLUBI: Gabriel García Márquez „Kõdulehed“ | TASUTA | Esmaspäev, 5. veebruar 2024 kell 18.30

Kuigi suur osa Gabriel García Márqueze loomingust on juba eesti keelde tõlgitud, oli seni siiski veel avastamata tema kõige esimene romaan „Kõdulehed”, mis nüüd on Ruth Sepa tõlkes ilmunud. Juba selles, oma esimeses raamatus lõi García Márquez maagilise Macondo väikelinna, mis hiljem tema tuntuimas teoses „Sada aastat üksildust” maailmakuulsaks sai; samuti kohtab seal juba mõnd „Saja aasta üksilduse” tegelast.

Macondo väikelinna saabub hiiglaslik banaanifirma, tuues kaasa kaubaladude, lõbustuskohtade ja slummide virvarri, kuid samas ka räige prügihaisu, mis muudab linnaelanike elu tundmatuseni. Kui banaanifirma lahkub linnast sama kiiresti, kui saabus, jääb järele vaid kõdunev tühjus. Sellel laastatud ja hingetul tühermaal elab üks viimane auväärt mees, kolonel, kes on otsustanud täita kauaaegset lubadust, ükskõik kui ebameeldiv see ka poleks: korraldada auväärsed matused arstile, keda kõik linnaelanikud põlgasid ja näeksid meelsamini unustuse hõlmas ja prügihunnikus. Linnaelanike pahameelt ja vastupanu trotsides jätkab kolonel matuste ettevalmistusi ja lugeja ette rullub lahti Macondo veerand sajandit kestnud muinasjutuline lugu.

Hispaania Maja raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! Vestlust juhib Mari Laan Toledo kirjastusest, raamatuklubi toimumist toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

TALLER DE LA CULTURA ESPAÑOLA CON JUEGOS | 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta | Reede, 26. jaanuar 2024 kell 18.00

Kui palju Sa tead Hispaania kultuurist? Tule pane oma teadmised proovile selles interaktiivses töötoas, mille viib läbi Hispaania Maja õpetaja Sergio!

Teemad on laiad sh geograafia, gastronoomia,  populaarsed pidustused, kunst, ajalugu ja aktuaalsed sündmused. Tegevused on individuaalselt ja väikestes rühmades ning tutvume nii Hispaania kaartidega, vaatame videoid ja kasutame Kahooti mängimiseks mobiiltelefone. Õhtule ei pea tulema paljude teadmistega, aga lahkudes on kindlasti parem arusaamine Hispaania kultuurist! 

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles, osalemiseks vajalik vähemalt A2 tase. Loe Sergio kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

CAVAD JA MUUD MULLID | 36 € | Neljapäev, 28. detsember kell 18.30

Aastavahetus ilma vahuveinita on nagu i ilma täpita. Vahuveinilt korgi eemaldamise tuttav kõla häälestab justkui meid pidulikku meeleollu ja valmistab meid ette kohtuma kahe miljoni peene ja kihiseva mulliga, mis ühes vahuveini täis klaasis rõõmsalt taeva poole põrutavad. Millised on aga kenamad ja maitsvamad vahuveinid aasta vahetamiseks? Meie soovitame muidugi lemmikuid otsida Cavade ja Corpinnatide hulgast. Seepärast ongi Hispaania Maja aasta viimasel veinidegustatsioonil välja pandud 5 kena klassikalisel meetodil valminud mullijooki, mida isegi haritud maitsetega  hispaanlased meeleldi tarbiksid.

Avame sellised kaunid nested, mõni värskelt Eestisse tulnud, mõni juba vana tuttav:

 • Cava Celler Vell brut nature reserva 2019
 • Cava Caprasia brut nature reserva nv
 • Cava Historic brut nature gran reserva 2018
 • Corpinnat Gramona La Cuvee brut 2019
 • Corpinnat Microcosmos rosè brut nature 2018

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk. Suupistete eest hoolitseb chef de cusinè Neftali Peral.

Osalemine on 36 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniüritusele tule ilma oma autota.

TALLER DE LA CULTURA ESPAÑOLA CON JUEGOS | 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta | Kolmapäev, 13. detsember 2023 kell 19.15-20.45

Kui palju Sa tead Hispaania kultuurist? Tule pane oma teadmised proovile selles interaktiivses töötoas, mille viib läbi Hispaania Maja õpetaja Sergio!

Teemad on laiad sh geograafia, gastronoomia,  populaarsed pidustused, kunst, ajalugu ja aktuaalsed sündmused. Tegevused on individuaalselt ja väikestes rühmades ning tutvume nii Hispaania kaartidega, vaatame videoid ja kasutame Kahooti mängimiseks mobiiltelefone. Õhtule ei pea tulema paljude teadmistega, aga lahkudes on kindlasti parem arusaamine Hispaania kultuurist! 

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles, osalemiseks vajalik vähemalt A2 tase. Loe Sergio kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

TALLER DE LA CULTURA ESPAÑOLA CON JUEGOS | 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta | Kolmapäev, 13. detsember 2023 kell 19.15-20.45

Kui palju Sa tead Hispaania kultuurist? Tule pane oma teadmised proovile selles interaktiivses töötoas, mille viib läbi Hispaania Maja õpetaja Sergio!

Teemad on laiad sh geograafia, gastronoomia,  populaarsed pidustused, kunst, ajalugu ja aktuaalsed sündmused. Tegevused on individuaalselt ja väikestes rühmades ning tutvume nii Hispaania kaartidega, vaatame videoid ja kasutame Kahooti mängimiseks mobiiltelefone. Õhtule ei pea tulema paljude teadmistega, aga lahkudes on kindlasti parem arusaamine Hispaania kultuurist! 

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles, osalemiseks vajalik vähemalt A2 tase. Loe Sergio kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

RAAMATUKLUBI: Mercè Rodoreda „Teemandi väljak“ | Tasuta | Esmaspäev, 11. detsember 2023 kell 18.30

Detsembri raamatuklubis pöördume katalaanikeelse kirjanduse poole ja loeme XX sajandi ühe tuntuma Katalaani autori Mercè Rodoreda romaani „Teemandi väljak“, mille on tõlkinud Maria Kall (ilmunud 2014 Loomingu Raamatukogus).

Katalaani moodsa klassiku (1908–1983) eksiilis kirjutatud romaan on tagasivaade Hispaania kodusõja perioodile ja sellele järgnenud ajale. Poliitilised sündmused on vaid taustaks sellele, mida sõda ja diktatuur inimestega teevad. Antonio Tabucchi on öelnud, et see teos on kõige mõjuvam Hispaania kodusõja kujutus just sellepärast, et sõjast selles peaaegu ei räägita. See on ühe lihtsa naise inimlik ja hingeminev lugu.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Vestlust juhib Mari Laan Toledo kirjastusest, raamatuklubi toimumist toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas.

VEINITÄHESTIK T 28 € | Reede, 8. detsember 2023 kell 18.30-20.30

Jätkame veinitähestiku uurimisega ning seekordse õhtu täheks on T. Seega tulevad tutvustamisele kaks viinamarjasorti: heleda kestaga Treixadura ning tume mari Tempranillo. Need on vastandlikud marjasordid mitte ainult värvi pärast. Tempranillo on kõige enamlevinud sort Hispaanias ja Treixadura üks vähetuntumatest marjadest.
 
Maitseme valgeid veine Ribeirost: Adega Manuel Formigo Finca Teira 2021 ja Teira X 2021 ning Tempranillo põhiseid punaseid veine E de Aylęs 2014 Aragonist, Artevino Orben 2018 Riojast, Gago 2017 Torost, Finca Villacreces 2018 Ribera del Duerost. 
 
Selgitame ka T-termineid nagu tanniin, tartar hape jne. Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 28 €. Veiniõhtu on eesti keeles, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Oma lemmikveine on võimalik kohapeal kaasa osta. 

MADRIDI KULTUURIÕHTU | 5 € | Esmaspäev, 20. november 2023 kell 19.15-20.45

Madrid on Hispaania kuningriigi pealinn juba 16. sajandist – tõeline suurlinn, kus on maailma tasemel kunstimuuseumid, suurepärane valik restorane, baare ja toiduturge ning tegevust igaks kellaajaks. 

20. novembri õhtul tutvustabki seda põnevat linna ja piirkonda selle ümber lähemalt Hispaania Maja õpetaja Julio, kes on ühtlasi Madridis üles kasvanud. Tule ja saa rohkem teada Hispaania kiningliku pealinna kohta ning ühtlasi hea võimalus saada hispaania keeles osavamaks!

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles. Loe Julio kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

RAAMATUKLUBI: Leonardo Padura „Maskiball“ | Tasuta | Esmaspäev, 13. november 2023 kell 18.30

Seekord loeme end taas Kuubale ja plaanis on ka kohtumine tõlkijaga – meie külaliseks on Kuuba kirjanduse tõlkija Maarja Paesalu, kes on eestindanud nii Leonardo Padura krimkasid kui Alejo Carpentieri romaane.

Lähema vaatluse all on Padura „Maskiball” (Toledo 2023): see on kolmas romaanisarjast „Neli aastaaega“ – tuntud ka kui „Havanna kvartett“ –, mille tegevus toimub 1989. aasta Kuubal. Igale aastaajale vastab üks romaan, kuigi lugeda sobib neid ükskõik millises järjekorras. Sarja peategelane on politseileitnant Mario Conde, kes tunneb lõputut nostalgiat oma 1960ndatel möödunud koolipõlve järele ning tahaks parema meelega olla hoopis kirjanik.

Selles romaanis leitakse Havanna metsast siidpaelaga kägistatud transvestiidi surnukeha. Teatraalset punast kleiti kandnud noormees osutub lugupeetud diplomaadi pojaks. Mõrva uurivale politseileitnant Mario Condele hakkab vähehaaval avanema seksuaalvähemuste varjatud ja ekstravagantne maailm, mis tema matšolikku ilmavaadet esialgu ärritab. Algab poliitiline ja erootiline, teatraalne ja literatuurne, poeetiliselt sentimentaalne ja poliitiliselt ebakorrektne teekond 1980ndate Havannas ja 1960ndate
Pariisis, kus Conde teejuhiks saab legendaarne ja andekas, kommunistliku režiimi poolt oma kuulsuse tipul tühistatud dramaturg ja lavastaja Alberto Marqués – värvikas isiksus, kelle loo kaudu avaneb sotsialistliku Kuuba loomeinimeste keeruline saatus.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud Kuuba kirjanik, ülikoolis õppis ta hispaania keelt ja kirjandust. Teda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Sarnaselt paljude teiste põlvkonnakaaslastega seisis Padura 1980ndate lõpul ja 1990ndate alguses, kui kuubalaste olmelised tingimused Kuubas Nõukogude Liidu toetuse kadudes järsult halvenesid, silmitsi küsimusega, kas lahkuda Kuubalt või jääda kodumaale. Padura valis viimase. Kirjanik on oma loomingu eest pälvinud hulgaliselt tunnustusi, nende seas tähtsaimad on Kuuba riiklik kirjandusauhind (2012) ja Hispaania üks olulisemaid rahvusvahelisi kirjanduspreemiaid Astuuria printsessi auhind (2015). 

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Vestlust juhib Mari Laan Toledo kirjastusest, raamatuklubi toimumist toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas.

HISPAANIA KEELE VESTLUSKLUBI: Día de los Muertos ERI | Tasuta / 5 € | Neljapäev, 2. november 2023 kell 19.15

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama! Seekordses vestlusklubi eriteemaks on Día de los Muertos ja selle tähistamine.

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Laura, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda.

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. ! Õhtu toimub hispaania keeles, osalemiseks vajalik vähemalt A1.3 tase. Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

RAAMATUKLUBI: Felisberto Hernández „Üleujutatud maja ja teisi jutte“ | Tasuta | Esmaspäev, 16. oktoober 2023 kell 18.30

Alustame Hispaania Maja raamatuklubi uut hooaega tõeliselt omapärase autoriga – Uruguay kirjaniku Felisberto Hernándezega, kelle novellivalik „Üleujutatud maja ja teisi jutte“ ilmus sel suvel Looming Raamatukogus. Raamatut esitlevad selle tõlkija Mari Laan ja LR-i peatoimetaja Triinu Tamm, kes ühtlasi on Hernándeze tõlke toimetaja.

Felisberto Hernández (1902–1964) oli Montevideost pärit klaverimängija ja kirjanik, ekstsentrik nii elus kui ka loomingus. Eestikeelne valik sisaldab tema tuntumaid lühilugusid, mis on tähelepanuväärselt veidrad, kohati pöörased ja isegi kõhedust tekitavad. Argistes ruumides toimuvad metamorfoosid ja muundumised hakkavad looma uusi tegelikkusi ja nihutama paigast tajusid. Hernándezt peetakse Jorge Luis Borgese kõrval Ladina-Ameerika fantastilise lühijutu žanri üheks alussambaks. Tema mõju oma
loomingule on tunnistanud ka Julio Cortázar, Italo Calvino ja Gabriel García Márquez.

„Tundub, justkui korraldaks kirjanik häppeninge, aga sõnades. Või siis improviseeriks kergelt groteskse ja ebaloomulike rõhutustega tummfilmi saateks katkendlikke ja lõpetamata meloodiaid,“ ütleb autorit ja tema loomingut tutvustavas saatesõnas tõlkija Mari Laan. Üks valimiku juttudest on loetav ka siin: https://kultuur.err.ee/1609054268/loe-uht-lugu-felisberto-hern-ndeze-kogumikust-uleujutatud-maja-ja-teisi-jutte

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada – varasemad kohtumised on näidanud, et ühiselt arutades märkame uusi detaile ja kihistusi, mis lugemiselamust veelgi rikastavad. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev lehe allosas. Raamatuklubi toimub eesti keeles. 

PIDULIK VEINIÕHTU | 38 € | Neljapäeval, 12. oktoober 2023 kell 18.30

12.oktoobril tähistame Hispaania rahvuspüha (Fiesta Nacional de España) ja pakume selleks puhuks Hispaania sõpradele välja põneva uuriva veiniõhtu. Pidulikud vahuveinid poseerivad paarides, kus paneme kõrvuti Cavad ja Corpinnatid. Proovime ka pimedegusteerimise teel veinide omadusi analüüsida ning leida, mida annab juurde vahuveinile pikk pudelilaagerdus veinikeldris. Vanim avatav vein on peensademel veinikeldri sügavas vaikuses küpsenud üle 110 kuu! 

Avame 7 vahvat vahuveini:

 • Gramona La Cuvee brut 2019
 • Pares Balta brut nv
 • Gramona Innoble brut nature 2015-16-17
 • Cava Estruch Gran Reserva extra brut 2017
 • Huget de Can Feixes brut nature 2016
 • Cava Blanca Cusine brut nature Gran Reserva 2013
 • Gramona Celler Batlle brut 2009

 

Tule proovi järgi millistest nendest kujuneb Su lemmik!

Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 38 €. Veiniõhtu on eesti keeles, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Oma lemmikveine on võimalik kohapeal kaasa osta. 

VEINITÄHESTIK "S" | 30 € | Neljapäeval, 21. september 2023 kell 18.30

Peale väikest suvepuhkust alustame taas meie populaarsete veiniõhtutega. Veinitähestiku sari on sobivalt jõudnud septembri alguse puhul “S” tähe juurde. Siia teemasse kuuluvad tuntud viinamarjasordid Sauvignon ja Syrah. Avatavate veinide hulgas toome esile mõiste “seleccion” ning räägime mis peitub sõnade sake, Sangria, Sautern, sulfiid veinis või Sobre Lias taga. Maitseme järgmisi veine:

 • Montespina Sauvignon Blanc 2022 DO Rueda
 • Izadi Seleccion Blanco 2022 DOCa Rioja
 • S de Aylés 2014 Pago Aylés
 • Fuentespina Selección Crianza 2016 DO Ribera del Duero
 • Izadi Seleccion Reserva 2017 DOCa Rioja 
 • Casa Castillo Valtosca 2020 DO Jumilla

Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 30 €. Veiniõhtu on eesti keeles, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Oma lemmikveine on võimalik kohapeal kaasa osta.

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.