Teadvelolek hariduses

Selle õpetajatele ja haridustöötajatele mõeldud ühe nädala pikkuse Erasmus+ kursuse eesmärk on anda põhjalik ülevaade teadvelolekust (mindfulness) ja selle kasulikkusest isiklikule ja ametialasele arengule.

 

Kursuse sisu ja strateegiad

Kursusel käsitletakse selliseid teemasid nagu teadveloleku (mindfulness) põhimõtted ja praktikad, teadveloleku integreerimine õppekavasse, õpilaste sotsiaal-emotsionaalse õppimise ja vaimse tervise toetamine ning isikliku vastupanuvõime ja enesehoolduse arendamine.

Osalejatel on võimalus õppida ja praktiseerida erinevaid teadveloleku tehnikaid, sealhulgas teadlikku hingamist, meditatsiooni ja liikumist, ning arendada strateegiaid, kuidas lisada teadveloleku praktika oma igapäevarutiini ja õpetamispraktikasse.

Mindfulnessi praktikad

Osalejad õpivad ja harjutavad mitmeid teadveloleku praktikaid, sealhulgas teadlikku hingamist, meditatsiooni ja liikumist.

Suhtlemisoskus

Osalejatel areneb oskus teadveloleku praktikaid läbi viia ja lisada teadvelolek tunniplaani ja õpetamisstrateegiatesse.

Enda eest hoolitsemine

Osalejatele õpetatakse enda eest hoolt kandma, samuti stressi juhtimise strateegiaid ning seda, kuidas seada oma heaolu prioriteediks.

Loovus

Osalejad arendavad oskust integreerida teadveloleku tehnikaid loovalt oma õpetamis- ja tööpraktikasse.

Eneserefleksioon

Osalejad avastavad tehnikaid isikliku vastupanuvõime ja heaolu suurendamiseks ning arendavad eneserefleksiooni ja eneseteadlikkuse oskusi.

Kriitiline mõtlemine

Osalejad omandavad vajalikud oskused, et kriitiliselt hinnata teadveloleku tehnikate tõhusust ning muuta neid tehnikaid nii, et neid saaks kasutada erinevates õpilasrühmades ja haridusasutustes.

Kuupäevad

Vali kuupäev, mis Sulle kõige paremini sobib

Hinnad

Kursuses sisalduvad kõik teenused

400€

Lisateenused

Majutus (õpilaselamu või korter)

Ühepäevane kultuurireis

Kultuuriprogramm

Lennujaamatransfeer

Hinnas sisalduvad

Halduskulud

Õppematerjalid

Kursuse tunnistus

Europassi tunnistus

Kursuse kohta

Sellest kursusest on märkimisväärset kasu
 • Kõikide ainete ja klasside õpetajatele, kuna teadveloleku praktikaid saab lisada mis tahes ainevaldkonda ja klassiruumi.
 • Koolinõustajatele ja psühholoogidele, kuna nad saavad toetada õpilaste sotsiaal-emotsionaalset õppimist ja vaimset tervist.
 • Koolijuhidele, kuna nad saavad edendada teadveloleku tavade kasutamist õpetajate ja õpilaste seas ning saavad kasu teadustöö ja parimate tavade mõistmisest, mis on seotud teadvelolekuga hariduses.
 • Õpetajakoolitajatele, et nad saaksid lisada teadveloleku praktikaid oma uute õpetajate koolitusprogrammidesse.
 • Teistele kooli töötajatele, nagu raamatukoguhoidjatele, haldusassistentidele ja hooldustöötajatele, kuna nad saavad suurendada isiklikku heaolu ja toetada positiivset koolikultuuri.
Eesmärgid
 • Teadveloleku (mindfulness) põhimõtete ja praktikumide tundmaõppimine, sealhulgas nende kasu isikliku heaolu ja kutsealase tegevuse jaoks.
 • Teadveloleku harjutuste integreerimine igapäevarutiinidesse ja klassi tegevusse ning strateegiate väljatöötamine õpilaste enda teadveloleku harjumuste toetamiseks.
 • Anda osalejatele oskused ja tööriistad  teadveloleku strateegiate kasutamiseks oma töökohas.
 • Õpilaste stressi ja ärevuse vähendamine.
 • Teadvelolekul põhinevate meetodite kasutamine õpilaste sotsiaal-emotsionaalse õppimise ja vaimse tervise toetamiseks.
 • Teadveloleku ehk meelerahu harjutuste potentsiaali avastamine õpetajate ja haridustöötajate isikliku vastupidavuse, stressijuhtimise ja enesehoiu parandamiseks.
 • Professionaalse võrgustiku loomine kolleegidega erinevatest riikidest ning parimate tavade ja ideede jagamine teadveloleku integreerimiseks hariduskontekstidesse.
Tulemused

Kursusel osalejad:

 • saavad aru teadveloleku põhimõtetest ja harjutustest ning nende positiivsest mõjust nii isiklikule kui ka professionaalsele arengule.
 • suudavad integreerida teadveloleku harjutusi nii oma igapäevaellu kui ka õppetöösse ning arendavad strateegiaid õpilaste sotsiaal-emotsionaalse õppimise ja vaimse tervise toetamiseks.
 • omandavad oskused teadveloleku harjutuste läbiviimiseks ning nende integreerimiseks õpikavadesse ja õpetamisstrateegiatesse.
 • õpivad strateegiaid teadveloleku edendamiseks kolleegide ja koolijuhtide seas ning teadveloleku kultuuri arendamiseks oma koolides ja haridusasutustes.
 • suudavad kriitiliselt hinnata teadveloleku  harjutuste ja sekkumiste tõhusust ning arendavad võimet kohandada teadveloleku harjutusi erinevatele hariduskontekstidele ja õpilasgruppidele.
 • suudavad luua teadveloleku plaani, mida nad saavad rakendada oma õpetamis- ja kutsealastes praktikates.

Sinu õpetaja
Elaine O’Donoghue

Elaine on pärit Edela-Iirimaalt. Ta räägib inglise, prantsuse ja saksa keelt ning on kahe lapse uhke ema. Elaine on töötanud haridussektoris alates 2008. aastast erinevatel ametikohtadel. Ta on sertifitseeritud jooga ja meditatsiooni õpetaja. Ta on välja töötanud ja juhatanud teadvusel põhinevaid töötubasid ja kursusi erinevatele sihtrühmadele, sealhulgas pedagoogidele, lapsevanematele ja õpilastele.

Elaine’ile on kirglik aidata pedagoogidel ja õpilastel arendada tähelepanelikkuse praktikaid, mis võivad parandada nende heaolu, suhteid ja akadeemilisi tulemusi. Tema isiklike huvide hulka kuuluvad lugemine, lastega aja veetmine ja sport.

Rohkem teavet?