Väike Valencia teejuht: linna parimad palad

Valencia on linn, mis asub Hispaania idaosas Vahemere rannikul ja on ühtlasi ka samanimelise autonoomse piirkonna pealinnaks. Linn on tuntud nii oma futuristliku Kunstide ja Teaduste linnaku, imeilusa vanalinna kui ka näiteks oma apelsiniistanduste poolest – nagu nimigi reedab, on sealt pärit Valencia apelsinisort, mida olete kindlasti ka Eesti poodide puuviljalettides märganud. Samuti on sealt pärit Hispaania rahvusroog, paella. 

Valencia linn pakub avastamiseks hulgaliselt kultuuripärandeid. Käesolevas blogipostitus vaatamegi, mis on need parimad palad, mida linnas kindlasti külastada tasub!

Plaza de la Virgen

Valencia ajaloolises keskuses asuv Plaza de la Virgen (Püha Neitsi väljak) on ideaalne koht, kus nautida vaateid imelistele ajaloolistele ehitistele ja saada osa elavast atmosfäärist. Lisaks sellele on väljakul merejumal Neptunit kujutav Turia purskkaev ja ääres mitmed terrassidega kohvikud ja restoranid, kust avaneb eriti suurepärane vaade platsile. Ei pea ka muretsema, et hinnad seal röögatud oleks, sest klaasikese veini hind jääb isegi sellises kohas vaid nelja euro kanti! Kolm olulisemat ehitist platsil on Valencia katedraal, Basílica de la Virgen de los Desamparados ja  Generalidadi palee. Plats on aastaringselt ka erinevate pühade tähistamise keskpunktiks – Fallase festivali ajal püstitatakse sinna näiteks suur Neitsi kuju, mis on üleni konstrueeritud lilledest.

Torres de Serranos

Valencia keskaegsed linnaväravad, Torres de Serranos, pärinevad 14. sajandist. Tol ajal olid need põhilised sissepääsuväravad linna ja mõnes mõttes on nad seda ka tänapäeval. Läbi ajaloo on massiivsed tornid linna kaitsnud ka rünnakute eest. Mitmel puhul kasutati neid ka kuninglikel tseremooniatel, seega on tornide alt läbi ratsutanud mitmed monarhid. Huvitav on veel see, et peale seda, kui Valencia üks peamisi vanglaid aastal 1586 maha põles, viidi kõrgemasse seisusesse kuuluvad vangid üle just Serrano tornidesse. Tänapäeval saab täiesti tasuta tornide tippu ronida ja nautida sealt panoraamvaadet kogu linnale. Torres de Serranose tipus lehvib alati Valencia lipp. 

Mercado Central

Valencia keskturg, Mercado Central, on lisaks sellele, et ta pakub rõõmu maitsemeeltele ka täiesti omaette arhitektuuriline vaatamisväärsus. Ajalooline turg avati 20. sajandi alguses ja on üks Euroopa suurimaid katusealuseid turgusid. Ehitis on Art Nouveau stiilis ja seda kaunistavad värviküllased vitraažid, marmor ja metallsambad. Turult võib leida nii puu- ja köögivilju, liha, kala kui ka suveniire ja seal on kokku üle 1200 leti, mistõttu valikuvõimalustest kohe kindlasti puudu ei tule. 

Horchatería de Santa Catalina


Lisaks paella‘le, mis on kindlasti kõigile tuttav, pärineb Valenciast veel üks huvitav gurmeetoode, milleks on horchata. Tegemist on chufa pähklitest valmistatud värskendava ja magusa joogiga, mida juuakse, et leida leevendust Hispaania suvekuumusele. Meiepoolne soovitus on horchata juurde kindlasti proovida ka fartones‘eid. Need on magusad küpsetised, mis on mõeldud spetsiaalselt horchata sisse kastmiseks. Kahe sajandi vältel tegutsenud vanalinnas asuv Horchatería de Santa Catalina on suurepärane koht, et seda proovida. Lisaks pakutakse seal kuuma šokolaadi, churro‘sid ja jäätist, mida võib Santa Catalina sortimendist leida isegi horchata-maitselisena!

Ciudad de las Artes y las Ciencias

Ciudad de las Artes y las Ciencias (Kunstide ja Teaduste linnak) on grandioosne kompleks, mis asub Turia jõe endises sängis ja mille on kujundanud kuulus arhitekt Santiago Calatrava. Kompleksis asuvas Hemisfèric‘us linastatakse Imax filme ning lisaks sellele asub seal ka planetaarium ja korraldatakse laser-show‘sid. Veel saab linnakus külastada interaktiivset teadusmuuseumit, külastada ooperimaja või jalutada L’Umbracle‘s, kuhu on istutatud mitmed Valenciale omased taimeliigid ja kus korraldatakse suvehooajal öösiti ka pidusid. 

Playa de la Malvarrosa

Playa de la Malvarrosa ehk Malvarrosa rand on Valencia tuntuim rand nii kohalike kui ka turistide seas. Lisaks päevitamisele ja ujumisele saab seal mängida võrkpalli ja kui lainetega veab, siis isegi surfata või proovida mõnda muud veesporti. Malvarrosa ääres on promenaad, mis on täis restorane ja kohvikui, kus saab proovida kohalikku kööki. Mitmes restoranis serveeritakse ka kuulsat Valencia paella‘t. Suveõhtuti korraldatakse Malvarrosa rannas mitmeid üritusi ja vabaõhukontserte, mis teeb sellest ideaalse koha kus nautida autentset Valencia atmosfääri ja Vahemere ilu ja rahu. 

Sellega lõppeb meie väike Valencia reisijuht. Nagu näha, siis on tegemist ideaalse reisisihtkohaga, kust ei puudu ei ajalugu, futuristlik arhitektuur ega rannakultuur. Pole kahtlustki, et Valencia on koht, mis ei jäta külmaks kedagi, kes seda linna on külastanud.

Kas teadsid, et kõiki neid põnevaid kohti on sul võimalik avastada tulles õppima hispaania keelt meie partnerkooli Valencias? Alates ühe nädalased intensiivkursused kõikidele tasemetele ootavad õppijaid aastaringselt. Loe lähemalt meie keelereiside kohta siin!