Hispaania Maja on koht, kuhu on oodatud kõik Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised. Korraldame regulaarselt raamatuklubisid, veini- ja kultuuriõhtuid ning palju muud põnevat. On üritusi nii eesti kui ka hispaania keeles. Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas! 

Samuti on võimalilk keelehuvilistel tulla tasuta hispaania keele proovitundi. Rohkem infot nende kohta leiad siit!

IBEROFEST 2024 – Hispaania Maja raamatuklubi: Guillermo Corral "Musta luige aare" | Tasuta  | Esmaspäev, 27. mai 2024 kell 18.30   KOHAD TÄIS!

Hispaania Maja raamatuklubi selle hooaja lõpetamine on mitmes mõttes eriline ja ootamatu. Esiteks tutvume žanriga, mida me seni lugeda pole võtnud – graafilise romaaniga. Teiseks on meil esmakordselt kohtumine autoriga, kelleks on praegune Hispaania suursaadik Eestis Guillermo Corral van Damme. Ja kolmandaks toimub Hispaania Maja raamatuklubi esimene väljasõit, sest kirjanik-saadik on meid palunud külla oma residentsi Maarjamäel. Suurepärane võimalus kuulda vahetult raamatu sündmuste ja valmimise tagamaadest, graafilise romaani eripäradest ja Hispaania kirjanduselust!

„Musta luige aare“ (tlk Kai Aareleid, Varrak 2023) on niisiis seikluslik graafiline romaan, mille tegevustik tugineb tõsielulistel sündmustel ja räägib sellest, kuidas USA aardekütid panid pihta varanduse Hispaania rannikul mitusada aastat tagasi põhja läinud laevalt ning kuidas hispaanlased selle tagasi võitsid.
Guillermo Corral van Damme osales ka ise sündmuste keerises ning on raamatu teksti autor, illustreerinud on auhinnatud koomiksiautor Paco Roca. Raamatu põhjal on valminud ka teleseriaal.

Vestlus toimub seekord põhiosas inglise keeles, aga veini pakutakse ikka. Palume kindlasti nimi kirja panna, sest kohtade arv on piiratud.

Juhised kohale jõudmiseks saadame registreerunutele hiljem.

VEINIÕHTU – 2024 suveveinide eri | 32 € | Neljapäev, 30. mai 2024 kell 18.30

Suveveinide õhtul unistame end nautima päikeseloojangut ja päikesetõusu ning kogema keskpäeva kuumust ja kesköö sumedust.

Vinosfairi valikust tulevad mekkimisele nii värsked valged kui ka rõõsad roosad veinid, ikka selleks et leida endale sobiv saatja suvistesse seiklustesse. Ootame veinihuvilisi maitsema!

Osalemine maksab  32€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniüritusele tule ilma oma autota.

AVATUD USTE PÄEV Hispaania Majas | TASUTA | Reede, 14. juuni 2024 kell 10.00 - 18.00

Tule tutvu Hispaania Majaga!

Hispaania on üks imeline maa, kus on nii palju avastada! Kujuta ette seda kultuuri ja neid kohtumisi, mis Sinu ees lahti rullub, kui Sa vaid mõistaksid nende keelt! Ja Ladina-Ameerika? Jaa! Nii imeliselt mitmetahuline ja põnev! Hispaania keelt räägib neljal kontinendil emakeelena ligi 500 miljonit inimest. Kas sooviksid osata nendega suhelda?

14. juunil avame Sulle oma uksed ning osa on võimalik võtta osa tasuta proovitundidest, testida oma keeletaset, tutvuda lähemalt meie koolimaja, õpetajate ning õppimisvõimalustega nii Hispaania Majas kui ka meie partnerkoolides Hispaanias. Ning muidugi tutvuda meie Hispaania maitsete ja õppematerjalide valikuga.

VAATA AVATUD USTE KAVA SIIN. Sel päeval saad lisaks tasuta proovitunnile teha ka tasuta tasemetesti (kohtade arv piiratud).

Hispaania keele TASUTA proovitunnid 

14.00 proovitund täiskasvanutele 

16.00 proovitund täiskasvanutele 

Hispaania keele TASUTA tasemetestid

11.00 l 13.00 – TASEMETESTID (tasuta, tavahind 25 € l vabade aegade arv piiratud!)

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

Parkimine maja taga hoovis tasuta.

 

PS! Sel õhtul kogunevad meie õpilased ka ühiselt pika laua taha, et koos semestri lõppu tähistada. Oled oodatud nendega ühinema.

SEMESTRI LÕPUPIDU | TASUTA / 10 € | Reede, 14. juuni 2024 kell 18.00

Tähistame koos edukat semestri lõppu!

 

Kutsume Sind koos Hispaania Maja pere ja teiste õpilastega koos tähistama 2023/2024. õppeaasta lõppu ühise pika laua taga! 

 

Õhtune lõpuüritus on tasuta 2023/2024 kursustel osalenutele ning keelereisidel käinutele. Teistele Hispaania Maja sõpradele ning kaaslastele on piletihind 10 eurot. Selle eest saab nii paellat kui ka suupisteid. Kõrvale saab osta limonaadi või häid Hispaania veine.

Oled Hispanaia Maja õpilane või osalesid viimasel õppeaastal meie keelereisil Hispaanias? Vaata siia, et end üritusele kirja panna ja meile tagasisidet anda!

PANE END KIRJA SIIN:


Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin.