VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED

2020

VEINID | Speed-tasting | Veinide kiirdegustatsioon | 5€. Kolmapäev, 25. november 2020 kell 19.15 | 19.45 | 20.15

Eelmine kiire veinidegustatsioon läks meil kenasti. Seekord pakume samu veine, aga kolmapäeval, 25. novembril. Nagu tõelised profid, teeme 15 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest.

Degustatsiooniks paraja portsjoni valget veini valame välja värskest La Val Albariño 2018 ja küpsenud La Val Albariño Barrica 2015 pudelitest.

Punastest veinidest teeme degustatsiooniringi kahe Tempranillo viinamarjasordi veinide vahel, Fuentespina 7 Meses Ribera del Duerost vs Marques de Murrieta Reserva Riojast.

Et päeva põnevamaks muuta, on viies degusteeritav vein Andaluusiast pärit Alvear Vermouth Rojo, tehtud viinamarjasordist Pedro Ximenez.

Degusteerides hoiame vahet ja pärast on võimalik Hispaania Maja gurmeepoest enim meeldinud jooke ka koju kaasa osta, et seal rahulikus ja turvalises ümbrusel nautimist jätkata.

Veine valavad ja huvi korral neist juurde räägivad Vinosfairi sommeljeed.

Niisiis 15+5+5

Osalejate arv on piiratud. Vali endale sobiv aeg. Vajalik eelnev registreerimine

VEINIÕHTU l Premeerime end premium veinidega! 28€. Neljapäev, 17. september 2020 kell 18.30

Veel enne sügishooaja alustamist teeme lähemat tutvust mõnede Hispaania jaoks märgiliste veinipiirkonna premium taseme veinidega. Cava Gran Reserva, Rias Baixas, Rioja ja Ibeeria poolsaare ühed vanimad veinikojad ning viinapuuaiad avavad meile oma uksed. 

*Gramona Imperial Cava Gran Reserva Brut 2013

*La Val Barrica Albariño 2012

*Marques de Murrieta Reserva Rioja 2015

*Clos Baltasar old vines Garnacha 2015

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Hispaania Maja Gurmee suupisteid lisab veinide juurde Neftali.

Osalejate arv on piiratud 20 inimesega. Vajalik eelnev registreerimine

KOKANDUSTUND. Clase de cocina con Neftalí. Reede, 25. september 2020 kell 18.00. 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Tutvu täpse menüüga allpool! Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Menüü:

1. Hispaaniapärased kartulid praemuna ja singiga / Patatas fritas con huevos y jamón
2. Baklažaanikõrpsud meega / Berenjenas con miel
 
 
Eelroana proovime ära südakarbid ja kulduim-tuunikala. Seda saab nautida koos juurde sobiva veiniga.
Pilet 22.50€; koos veiniga 25.50€, koos premium veiniga 27.50€.
 

 Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.  

Tasumine kohapeal sularahas.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – MERCADO HISPANO – terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 29. august 2020 kell 12.00-18.00

Festivali tähtsündmus on suur pidu “Mercado Hispano” 29. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 11. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida salsa- ja flamenkoetendust ning imetleda fotosid Kolumbiast.

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad!

 

– 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

– 14.00 Flamenko etendus ja tutvustus. Claudia Ševtšenko Flamencotantsu Stuudio

– 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

– 16.00 Salsatund. Casa de Baile

– 17.00 Kahoot viktoriin

HISPAANIA KEELE TASUTA PROOVITUND KELL 13:00 JA 15:00. Pane end kirja SIIN!

Lisaks valmivad sel päeval Hispaania koka poolt ehtsad hispaania kartuliomeltid, mida saad juba praegu ette tellida! Saadaval on kaks suurust, mis mõlemad sobivad ideaalselt jagamiseks pere ja sõpradega:

Keskmine tortilla de patata – 20 cm

Suur tortilla de patata – 24 cm 

Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie imelise koolimaja ning õpetajatega.

Programm veel täieneb, nii et hoia meie kodulehel sima peal!

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! 😉

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL 2020 – Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügisesed kursused on varsti algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Registreeri end tasuta hispaania keele proovitunnile siin.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – HISPAANIA FILM "Tšempionid / Campeones" (2018)5. Kolmapäev, 19. august 2020 kell 19.00. Filmimuuseumi kinosaal

Filmimuuseumis toimub sel aastal esmakordselt armastusfilmide festivali Tartuff eriprogramm, mille raames näidatav Hispaania film “Tšempionid” on osa ka Hispaania maailma festivali programmist!

Hispaania režissöör Javier Fesser on ka varasemates filmides käsitlenud tõsiseid teemasid veidi lõikava, kuid alati kaastundva huumoriga. Hispaania esitas „Tšempionid“ võõrkeelse Oscari kandidaadiks. Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eestikeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval siin.

 

Filmimuuseum asub Maarjamäe ajalookeskuses, Pirita tee 56, Tallinn.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – HISPAANIAKEELNE FILM “Fantastiline naine” / Una Mujer Fantástica, draama  (2017, Tšiili – Saksamaa – Hispaania – USA). 6,9/5,5. Esmaspäev, 24. august 2020 kell 19.00. Kinos Artis

Vaid ühel õhtul, 24. augustil toob kino Artis Hispaania maailma festivali raames uuesti ekraanile 2018. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari saanud Tšiili draama “Fantastiline naine”. 


Lühidalt räägib film Marinast, transsoolisest naisest, kes töötab ettekandjana ning laulab lisaks ööklubis. Kui sureb Orlando, tema kakskümmend aastat vanem armastatu, satub Marina kui transseksuaalse naine jaoks kõik kahtluse alla: nende suhe, tema roll mehe surmas, tema õigus leinata meest, keda ta armastas.

Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval Kinos Artis.

Kino Artis asub Tallinnas Solarise keskuse III korrusel aadressil Estonia pst 9.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust. SILVIA PÄRMANNi näituse avamine. Tasuta. Teisipäev, 25. august 2020 kell 18.30

Tuntud fotograafi ja reisikirjaniku Silvia Pärmanni näituse avamine Hispaania Majas, kus kuuleme tema Colombia reisi parimatest hetkedest.

Santa Cruz de Mompox

Gabriel García Márquez veetis seal nooruses üksjagu aega, peamiselt seetõttu, et ta tollane girlfriend oli sealt pärit. Aga see polnud raisatud aeg. Mompoxi ja “100 aastat üksildust” tegevuspaiga Macondo sarnasus on rabav. Raamat algab ühe perekonna poolt linna rajamisega jõesaarele, mis on muust maailmast isoleeritud 100 aastat. See atmosfäär, mis siis linna täitis, pole tänaseks kuhugi päriselt kadunud. Loe edasi siin!

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | BETTY BOOP. Tasuta. Kolmapäev, 26. august 2020 kell 18.00

Suvelõpu raamatuklubis räägime argentiinlanna Claudia Piñeiro romaanist „Betty Boop“!

See on krimilugu neile, kes krimilugusid ei armasta: keskealine peategelanna, endine menukas kirjanik Nurit Iscar, satub kunagise armukese palvel päevalehele kajastama rangelt turvatud rikaste asumis toimunud mõrvade tagamaid. 

Nurit on oma hüüdnime saanud ikoonilise multifilmikangelase Betty Boopi järgi, kes esindab arukat ja sõltumatut, kuid samal ajal igati naiselikku naisetüüpi. Samal ajal pole tegemist kerglase lugemisega: raamat annab ainet, et mõtelda võimu ja meedia, ühiskonna ja inimsuhete üle. Loe lähemalt raamatuklubi kohta siin!

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

Oodatud on kõik raamatuhuvilised! 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – BEBE Y PINTA III. 12 / 15. Kolmapäev, 26. august 2020 kell 20.00

Drink and Draw Hispaania eri tuleb taas, et kogeda üht tõeliselt visuaalset ja musikaalset pidustust!

Hispaania Majas poseerib meile kaunis flamenkotantsija ning Jorge ja Ruber mängivad kitarri ja laulavad meile Hispaania laule. Kui ilm on ilus, oleme tagaaias õhtupäikese käes ja kui ilm ei ole armuline, kolime Hispaania Maja ajaloolisse saali. Stopperit ei ole vaja, meie bailadora hoiab poosi just nii kaua, kui kaua kestab üks laul (umbes 5-19 minutit). Kui muusikapala saab läbi, võtab tantsijanna uue poosi!

Maksimaalselt 25 osalejat. Internetist ostes maksab pilet 12€: https://fienta.com/et/bebe-y-pinta-iii-9746 (Kohapeal 15€)

Piletihinna sees on ka kaks head Tanker Brewery õlut (meil on ka alkoholivaba) ja 2,5 tundi õndsat joonistamist elava muusika saatel, iluse modelli ja paljude vahvate inimestega!

Täpsem info ürituse kohta siin! 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – KATALOONIA VEINI ERINEVAD ILMED. 20 . Neljapäev, 27. august 2020 kell 19.00

Mis oleks Hispaania maailma festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Peagi algava kooliaasta sissejuhatamiseks räägime seekord Kataloonia veiniasjandusest. Seal sünnivad Hispaania Kuningriigi kõige elegantsemad vahuveinid ja ka kõige võimsamad punaveinid. Miks see nii on? Püüame leida põhjuse, selgitame ja muidugi ka maitseme sealseid veine.

*Cava Brut Parés Baltá
*Cava Brut Nature Reserva Celler Vell
*Gessami 2018 Gramona, Penedes DO
*Mas Elena 2015 Parés Balta, Penedes DO
*Silvestris 2015 Gratavinum, Priorat DOQ

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 20 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – HISPAANIA MAJA MAITSERÄNNAKUD. 17€. Reede, 28. august 2020 kell 18.00

Hispaania Maja ja Vinosfair panevad siinkohal jälle seljad kokku ja püüavad maitseelamused osalejateni tuua. Ehedaid ning kõhtu täitvaid suupisteid Hispaaniast serveerib Hispaania Maja asutaja ning paella-meister Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt Aivarilt ja Maretilt tulevad täienduseks sobivad veinid.

Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga õuel. Järgneva sisuka tunni jooksul degusteerime veel kolme suupistet koos veinidega. Mis sobiks veel paremini täitma viimast augustikuu reedet?

Osalemine 17 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – Reisiõhtu GALICIA LUMMUSES. Tasuta. Reede, 28. august 2020 kell 19.15

Lokkav rohelus, eripalgelised mäed, aukartust äratavad kaljud, salajased rannad, maagilised linnad, gastronoomia a la gallega ja tõelised veinipärlid. Kõik see on Galicia, Hispaania loodeosas asuv autonoomne piirkond. Galicia ei ole tüüpiline päike-siestafiesta Hispaania, vaid peidab endas hoopis teistsugust külge Hispaaniast. 

Teekonda Galiciasse juhib Laura-Liis Relve, Hispaania kütkeis keeleõpetaja. Laura elas aasta aega Santiago de Compostelas, Galicia pealinnas, ja armus selle linna võlusse ja Galicia suursugususse.

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

VÕIDA BONILLA A LA VISTA KARTULIKRÕPSE. – Võitja selgub reedel, 24. juulil 2020 kell 12.00

Soovid VÕITA tünnitäis Hispaania kuulsaimaid kartulikrõpse? Muidugi soovid! 🙂 Need gurmeekrõpsud on valmistatud oliiviõlis Galicia parimatest kartulitest ja soolatud just täpselt nii nagu peab!

Loosis osalemiseks:
Vajuta Bonilla a la Vista Eesti Facebooki lehele meeldib ja jälgi Bonilla a la Vista krõpsude tegemisi ka seal!
Märgi ära sõber, kellega sa krõpse jagada soovid.

Mine siia: Bonilla a la Vista. Eesti

Head loosiõnne!

HISPAANIA MAITSETE RÄNNAK VEINI JA TAPASTEGA. 17€. Neljapäev, 18. juuni 2020 kell 18:00 l 19:15

Hispaania Maja ja Vinosfair on jälle tagasi, rõõmsad ja terved ning tahame teidki rõõmustada!

Jaanipäev ning Suvi piilub juba nurga taga ja seepärast anname suupärase võimaluse leida oma lemmikud selleks puhuks kui liha grillimisest hetkeks puhata soovite. Ehedad maitsed Hispaaniast serveerib Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt tulevad täienduseks sobivad veinid. Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga hoovil. Seepeale kolime sisse ja kiire kuid sisuka tunniga degusteerime veel kolme veini suupistetega.

Vastavalt praegustele piirangutele on osalejate arv piiratud 12 inimesega ja aeg 1 tunniga. Seepärast, kiirustage registreerimisega, lugupeetud ibeeriasõbrad!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ARMUVALU. Tasuta. Kolmapäev, 10. juuni 2020 kl 18.00

Aprillikuusse planeeritud raamatuklubi toimub 10. juunil ning seekord suundume taas Mehhikosse!

Ángeles Mastretta tõeliselt Ladina-Ameerikaliku tunnetusega romaani „Armuvalu“ peategelane on liberaalse kasvatusega ning igas ettevõtmises kirglik ja jõuline Emilia Sauri. Emilia teeb oma elus valikuid, mis XX sajandi alguse Mehhiko meestekeskses maailmas on lausa ennekuulmatud: ta võtab vabaduse armastada kahte meest, laseb end haarata revolutsiooni- ja sõjakeerisesse ning pühendab elu oma suurele kutsumusele – arstiametile. Emilia on moodne Ladina-Ameerika naine, kes pöördub ühtviisi nii kaasaegse kui traditsioonilise meditsiini poole ning tegutseb ühesuguse loomulikkusega nii New Yorgis kui kõige kehvemas Mehhiko kolkakülas.

„Armuvalu“ on tõlgitud ligi kahekümnesse keelde ja kirjanik pälvis selle eest esimese naisena Ladina-Ameerika tähtsaima kirjandusauhinna, Rómulo Gallegose preemia, mida antakse välja aasta parima hispaaniakeelse romaani eest. Lisaks kirjutamisele on Ángeles Mastretta tegevuses oluline ka naiste õiguste eest seismine.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Kellel raamatut veel ei ole, saab selle soetada meie e-poest.

Hispaania Maja Kahoot! Tasuta. Laupäev, 09. mai 2020 kl 20.00

Millal sa vahva seltskonnaga viimati Kahooti mängisid? Usu meid, see on sõltuvusttekitavalt lahe! Kui sa ei ole Kahooti varem proovinud, siis see on valikvastustega viktoriin, mis toimub otse (live) ja millega saavad nutitelefoni ja arvuti vahendusel ühineda kõik. Pane ennast proovile ja registreeri end üritusele meie kodulehel ning me saadame sulle virtuaalse ürituse lingi. Küsimused on hispaaniakeelse maailma kohta!

 

Üritus toimub veebipõhiselt zoomi vahendusel, mugavam on kahooti samal ajal nutitelefonis mängida. Kutsu kogu pere endaga koos viktoriinil osalema!

VEINITÄHESTIK: „K". Pilet 15€. Neljapäev, 12. märts 2020 kl 19.00

Hispaania üks keerulisemaid provintse on Kataloonia ja sellele piirkonnale oleme pühendanud oma seekordse „K” Veinitähestiku. Kataloonia au ja uhkus on Cava, millega alustame oma rännakut ja läbi eredamate veininäidete jõuame Priorati, kus kiltkivistel mäekülgedel küpsevad Hispaania võimsamad punaveinid. Degusteerime:

 • ♢ CAVA BRUT ORGANIC, PARÈS BALTÁ
 • ♢ GESSAMI BLANC, GRAMONA
 • ♢ MAS ELENA 2015, PARÈS BALTÁ
 • ♢ SILVESTRIS 2015 ( NATURAL WINE), GRATAVINUM

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Piiriseadused. Tasuta. Kolmapäev, 4. märts 2020 kl 18.00

Hispaania Maja raamatuklubi kevadtalvisel kohtumisel räägime Javier Cercase romaanist „Piiriseadused“! See on raamat fiktsiooni ja reaalsuse, hea ja kurja, sõpruse ja armastuse tõdedest ja tinglikkusest. Cercase lause on erakordselt puhas ja täpne, tõde aga tihtipeale tabamatu…

1978. aasta suvel Franco surma järgses Hispaanias, kus ühiskond on veel metsik ja piirideta, kus möllavad noortejõugud, levivad narkootikumid ja hoiakutes on aimata hiljutiste Kataloonia sündmuste eelvõnkeid, satub Prillipapa koolikaaslaste kiusamise eest kaitset otsides läbi käima sotsiaalmajades elavate noorte pätikambaga, mille juhiks on karismaatiline Sinikas. Võlutuna Teresast, kõige ilusamast tüdrukust, keda ta kunagi näinud on, nõustub Prillipapa kaasa lööma sissemurdmistes, pangaröövides ja muudes jõugu tegemistes, astudes nii mitmes mõttes üle sümboolse piiri. Kakskümmend aastat hiljem, kui Prillipapast on saanud edukas advokaat, otsib Teresa ta ootamatult uuesti üles ja palub tal kohtus kaitsta Sinikat, kellest on saanud elav legend ja meedias idealiseeritud kurjategija.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

REISITEEMALINE INFOÕHTU. Tasuta. Reede, 28. veebruar 2020 kell 18.00

Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Sellel reisiteemalisel infoõhtul räägime lähemalt põnevatest Hispaania ja Ladina-Ameerika linnadest, kus on võimalik Hispaania Maja kaudu hispaania keelt õppida ning teeme õhtu mängudega põnevamaks. Kõrvale veidi tapaseid.

 

Infotund toimub eesti keeles.

Sissepääs tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine.

Hispaania keele õppimisvõimalustega saad tutvuda siin.

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Neljapäev, 27. veebruar 2020 kell 18.00

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Täpne menüü selgub lähiajal, kuid kindlasti on see midagi väga maitsvat!Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

VEINITÄHESTIK: „I”. Pilet 15€. Neljapäev, 20. veebruar 2020 kl 19.00

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK= saab jätkuosa Hispaania Majas tähega „I”. Saabuva Eesti Vabariigi aastapäeva ootuses alustame Tähestiku õppimist ühe vanima cavakeldri vahuveiniga. Jätkame kuulsa Rioja vahvate valgetega ning lõpetame elegantse bordoo-tüüpi veiniga. Proovime ära:

 

 • ♢ IMPERIAL BRUT 2014 MAGNUM, GRAMONA
 • ♢ IZADI LARROSA BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IZADI BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IRENE MAS 2014, PARÈS BALTÁ

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

VEINITÄHESTIK: „G”. Pilet 15€. Neljapäev, 6. veebruar 2020 kl 19.00

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK = jätkub uuel aastal Hispaania Majas tähega „G”. Tähestiku seekordses osas keskendume kahele G tähega algavale väga olulisele viinamarjasordile. Need on valge vein Godello ja muidugi punane Garnacha, põlised Hispaania asukad. Parimad näidised nendest veinisortidest saavad maitstud:

 

 • ♢ GODELLO GABA DO XIL 2018, VIÑEDOS TELMO RODRIGUEZ
 • ♢ GODELLO SOBRE LIAS 2015, BODEGA VALDESIL
 • ♢ GARNACHA SOPLO 2016, BODEGAS RAFAEL CAMBRA
 • ♢ GARNACHA, CLOS BALTASAR 2015, BODEGAS SAN ALEJANDRO

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid. Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Esmaspäev, 27. jaanuar 2020 kell 18.00

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama Mehhiko tortillasid.Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

TASUTA PROOVITUND. Reede, 3. jaanuar 2020 kell 13.00

UUE AASTA ESIMESED PROOVITUNNID! Oled Sa kunagi mõelnud, milline üks hispaania keele tund välja näeb? Kas Sa oled mõelnud hispaania keele õppimisele, aga pole päris kindel? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaania keelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha. Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda meie õpetamisviisiga.

Vali omale sobiv aeg ning alusta teekonda hispaania keele imelises maailmas! Meie ootame Sind!

Proovitund on tasuta, vajalik eelnev registreerimine.

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Palved röövitud tüdrukute eest. Tasuta. Kolmapäev, 15. jaanuar 2020 kl 18.00

Rõõm on jätkata Hispaania Maja raamatuklubiga!

Jaanuari raamatuks on Jennifer Clementi romaan „Palved röövitud tüdrukute eest“, mis räägib inimkaubandusest Mehhikos – see on ränk teema, kuid Clement suudab selle meieni tuua läbi erakordse huumori ja soojuse, pakkudes vägagi elamusrikast lugemist.

Romaani tegevuspaigaks on meestest hüljatud Mehhiko küla, kus elatakse teadmises, et ilusad tüdrukud võidakse iga hetk röövida ning töö- või seksiorjusesse müüa. Emade põhimureks on, et tütred oleksid võimalikult inetud (ilusalongidest on saanud kolesalongid), ja võõrast mootorimürinat kuuldes varjutakse maasse kaevatud aukudesse. Ent hoolimata valusast teemast jääb kõlama naiste vaheline lojaalsus, sitkus ja armastus, maailm saab sellest lugemisest suuremaks ja uskuge või mitte, te naerate koos nende naiste ja tüdrukutega.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Kellel raamatut veel pole, saab selle soetada meie e-poest või Hispaania Majast kohapeal.

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.