VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED

2021

Harjutame hispaania keelt: "Días de navidad". Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 11. detsember 2021 kell 18.30

Detsembris teeme ühe mõnusa jõuluteemalise filmiõhtu! Tegelikult mitte küll päris filmiõhtu, sest vaatame koos 3-osalist Hispaania minisarja “Días de navidad”. Sarja peategelasteks on neli õde, kes tähistavad jõule oma perekodus kolmel erineval ajastul, mis omakorda esindavad nende elu kolme peamist etappi: teismeiga, täiskasvanuiga ja vanadus. Läbi aja kulgemise ja erinevate vaatenurkade on näha perekonna dünaamikat, saladusi ja isiklikke vastasseise. 
 
Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. Seega suurepärane võimalus veeta üks tore õhtu ja õppida juurde hispaania keelt. Sari on hispaania keeles inglisekeelsete subtiitritega. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.

RAAMATUKLUBI. Leonardo Padura Kuuba krimkad. Esmaspäev, 13. detsember 2021 kell 18.30

Detsembri raamatuklubis räägime Leonardo Padura kirjutatud Kuuba krimisarja kuuluvatest raamatutest „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“, mille peategelaseks on keskealine ning nostalgitsemisele kalduv Havanna politseileitnant Mario Conde, sõpradele Krahv. Autori sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda esindav Conde eelistaks tegelikult olla kirjanik, kuid peab tegelema Havannas laiutava korruptsiooni, kuritegevuse ja räpaste saladustega. Ta jagab oma kodu vanaisa järgi nime saanud tapluskala Rufinoga ning oma üksildasi õhtuid ülekaalulise ratastoolis sõbraga.

Raamatute tegevus toimub 1989. aasta Kuubas, samuti vaatab peategelane tagasi oma noorpõlvele 1960ndatel, mil valitseb äratundmist pakkuv kommunistlik retoorika. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ja annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Ilmselt ainult kuubalane on võimeline kirjutama niivõrd poeetiliselt, peaaegu sentimentaalselt sigaritest, rummist ja pesapallist. Muidugi ka sõprusest, armastusest ja söögist. Ja Havannast.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud Kuuba kirjanik, ülikoolis õppis ta hispaania keelt ja kirjandust. Teda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Sarnaselt paljude teiste põlvkonnakaaslastega seisis Padura 1980ndate lõpul ja 1990ndate alguses, silmitsi küsimusega, kas lahkuda Kuubalt või jääda kodumaale. Padura valis viimase. Kirjanik on oma loomingu eest pälvinud hulgaliselt tunnustusi, nende seas tähtsaimad on Kuuba riiklik kirjandusauhind (2012) ja Hispaania üks olulisemaid rahvusvahelisi kirjanduspreemiaid Astuuria printsessi auhind (2015).

Raamatuklubiks valmistudes võib muidugi lugeda mõlemat raamatut, aga kes ei jõua, teeb pool. Raamatud „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“ leiad Hispaania Maja raamatupoest.

Raamatud on tõlkinud Maarja Paesalu, kujundanud Allan Kukk, välja andnud Toledo kirjastus. Hispaania Maja raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Osalemine tasuta.

Harjutame hispaania keelt: Tandem. Vestlusõhtu hispaania keeles. Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 27. november 2021 kell 18:30

Novembrikuu viimasel laupäeval toimub taas lõbusate vestlusmängude õhtu, kus saab keelt praktiseerida hispaania keelt emakeelena kõnelejatega. Vestlusõhtule on oodatud kõik olenemata praegusest keeletasemest, sest õpetaja Natalia ettevalmistatud tegevused aitavad vestlust hoida ka algajatel. Seega suurepärane võimalus harjutada kõike seni õpitut ning veeta üks lõbus õhtu. 
 
Pane end kirja lehe allosas. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 
Ootame KÕIKI hispaania keelt praktiseerima ning nautima toredat õhtut heas seltskonnas! Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. 

Novembrikuu veiniõhtu: Monastrell ja Mencía l 24€. Kolmapäev, 17. november 2021 kell 18:30

Maitsmiseks korgime lahti veinid kahest põlisest viinamarjasordist: Loode-Hispaaniast Mencía ning Kagu-Hispaaniast Monastrell. Katsume leida kahe marjasordi sarnasusi ja erisusi, värsketest puuviljastest veinidest väärikalt laagerdunud isenditeni. Mõtiskleme, kas vähetuntud viinamarjasortidest veinid murravad veinimaailmas läbi.

Nimetame siin ära ka degusteeritavad veinid: Gaba do Xil Mencía 2019, Tinto Monastrell Al-Muvedre 2017, Casa Castillo Monastrell 2017, Tares Baltos 2015, Dominio de Tares P3 2008.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Hispaania Maja raamatuklubi: Mario Vargas Llosa "Paha tüdruk" l Tasuta. Kolmapäev, 3. november 2021 kell 18:30

Peruulane Mario Vargas Llosa on üks XX sajandi Ladina-Ameerika kirjanduse mõjukamatest autoritest, nagu kinnitab ka 2010. aasta Nobeli auhind. Kirjaniku pikast staažist hoolimata selgub, et „Paha tüdrukut“ saab nimetada Vargas Llosa esimeseks armastusromaaniks. Ühendades meisterlikult reaalsuse ja väljamõeldise, jutustab autor loo armastusest – tuhandenäolisest määramatust tundest: kirest ja kaugusest, juhusest ja saatusest, valust ja naudingust. Ricardo ja Otilia ligi nelikümmend aastat kestev suhe on dramaatiliste tõusude ja mõõnadega. Vanameister doseerib raamatus kindla käega armu- ja kultuurilugu ning elava hingusega kirjeldused 1950ndate Limast, 1960ndate Pariisist, 1970ndate Londonist ja 1980ndate Madriidist on haarav kultuurilooline retk läbi XX sajandi teise poole.

Raamatu on tõlkinud Marianne Ots, toimetanud Ruth Sepp ja välja andnud kirjastus Eesti Raamat. Hispaania Maja raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Osalemine tasuta, kuid vajalik registreerumine. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  

Harjutame hispaania keelt: Viktoriiniõhtu! Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 13. november 2021 kell 18:30

Novembrikuu esimese üritusena viib Hispaania Maja õpetaja Carlos läbi ühe põneva viktoriini ning osaleda on võimalik nii meeskonnas kui üksi. Kuna viktoriin toimub õhtusöögiajal, siis valmistame ette mõned maitsvad tapad ning kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
 
Ei ole oluline, kui palju annet Sul hispaania keele peale on või arvad, et ei ole. Lõpuks räägivad kõige paremini hispaania keelt ikkagi need, kes kõige rohkem õpivad, vigu teevad ja harjutavad. Tule harjuta koos meiega ning veeda üks tore õhtu! 

Õhtu toimub hispaania keeles ning osaleda on võimalik ka algajatel

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning Hispaania maitsete poes. 

Harjutame hispaania keelt: Taller de baile! Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 23. oktoober 2021 kell 18:30

2021. aasta sügisest alustame uue ürituste sarjaga, et pakkuda kõikidele hispaania keele õpilastele vajalikku keelepraktikat mõnusas keskkonnas ka väljaspool klassiruumi. Esimese üritusena kutsub Hispaania Maja praktikant Reane Evert kutsub tantsima laupäeval 23. oktoober kell 18:30! Reane on hispaania keele ja kultuuri tudeng Tallinna Ülikoolis ja tantsutreener Dance Republic Tantsukoolis. Tantsinud on ta 20+ aastat ning treener olnud sellest 5+ aastat.
 
Tantsutöötuppa on oodatud kõik olenemata eelnevast tantsukogemussest või -oskusest, küll aga viiakse tantsutuba läbi hispaania keeles. Seega suurepärane võimalus saada selgeks numbrid ühest kaheksani ja milline on parem, milline vasak pool, kuidas öelda käsi ja kuidas pea. Stiiliks on ladina rütmidega showtants. Karta pole midagi, ainult võita! 

Kindlasti eelregistreeri end tundi! Hispaania maja õpilastele on tantsutuba täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€. Ootame KÕIKI tantsima!

Harjutame hispaania keelt: Tandem. Vestlusõhtu hispaania keeles. Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 30. oktoober 2021 kell 18:30

Oktoobrikuu viimasel laupäeval toimub lõbusate vestlusmängude õhtu, kus saab keelt praktiseerida hispaania keelt emakeelena kõnelejatega. Vestlusõhtule on oodatud kõik olenemata praegusest keeletasemest, sest õpetaja Natalia ettevalmistatud tegevused aitavad vestlust hoida ka algajatel. Seega suurepärane võimalus harjutada kõike seni õpitut ning veeta üks lõbus õhtu. 
 
Pane end kirja lehe allosas. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 
Ootame KÕIKI hispaania keelt praktiseerima ning nautima toredat õhtut heas seltskonnas! Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. 

HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIPROGRAMM 2021

Hispaania rahvuspüha, La Fiesta Nacional de España, on 12. oktoobril. Sel puhul toimub ühe nädala jooksul Hispaania Majas lausa kolm põnevat üritust: Kuuba-teemaline vestlusõhtu seal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põdra ning Mari Laanega Toledo kirjastusest, Rioja veinide õhtu Vinosfairi sommeljeedega ning imeline Hispaania tenori Germán Gholami kontsert. Pane end oma lemmiküritustele kirja lehe allosas! 

VESTLUSÕHTU “KUUBA TUULED” | Tasuta. Esmaspäev, 11. oktoober 2021 kell 19.00

Kuuba-teemalise vestlusõhtu külaliseks on Kuubal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põder. Anneli ema on eestlane, isa aga kuubalane ning ta ise elab nüüd juba üle 20 aasta Eestis tegutsedes Tallinnas giidina ja hispaania keele õpetajana. Tema teise kodumaa ühiskonnast ja kirjandusest, sellest, kuidas möödus tema lapsepõlv ja noorus Kuubal ja mis saareriigis praegu toimub, vestleb Anneliga Mari Laan Toledo kirjastusest. Selle kohtumise ajendeid ongi kaks – üks ühiskondlik, teine kirjanduslik. Ühiskondlik ajend on seotud Kuuba praeguste oludega – taas on seal heitlikud ja keerulised ajad, mille kohta Eestisse jõuab uudiseid vähe. Kirjanduslik ajend on seotud Leonardo Padura romaani „Havanna tuuled“ ilmumisega.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud kirjanik, keda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Rahvusvahelise tuntuse on Padurale toonud eelkõige romaanisari, mille peategelaseks on politseiuurija Mario Conde. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ning annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Raamatute peategelane Mario Conde esindab Padura sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda. Mõlemad teemad annavad ainest Annelilt küsida, milline on tema, Padura kirjeldatud oludes kasvanud inimese mitteturistlik ja vahetu pilk Kuuba minevikule ja tänapäevale.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  

RIOJA VEINIÕHTU | 24€. Neljapäev, 14. oktoober 2021 kell 19.15

Maitsmisel tuleb kaks valget veini Izadi veinimajast Larrossa ja Blanco 2019 ning püüame leida sarnasusi ja erinevusi kolmes Rioja punases veinis: Izadi Crianza 2017, Marqués de Murrieta Reserva 2016 ja Remelluri Gran Reserva 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIKONTSERT TENOR GERMÁN GHOLAMIGA | 19€ eelmüügist l 25€ kohapeal l Pääs kahele 35€. Laupäev, 16. oktoober 2021 kell 19:00

Augustis astus Hispaania Maja sünnipäeva pidustuste ajal üles tenor Germán Gholami, kelle antud kontsert koos pianist Margus Riimaga jättis meile ning osalejatele tõeliselt kustumatu elamuse. Hispaania rahvuspüha väärib samuti tähistamist ning suurepärane võimalus kõikidel muusikasõpradel nautida erinevaid Hispaania laule särava Germáni esitluses.

Kes veel ei tea, siis Germán on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012. Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud” ja “Ooperifantoom”, “Nunnad hoos”. Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis “Traviata” Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Neljapäev, 30. september 2021 kell 19.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese eelmisel aastal trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – DUERO JÕE ORU PÄRLID. 28€. Reede, 27. august 2021 kell 18.30

Maitsmiseks korgitakse lahti tammevaadis küpsenud veinid. Valgeks veiniks El Transistor 2017 Ruedast ning 4 punast veini Ribera del Duero veinipiikonnast Fuentespina Roble Siete 2018, Pruno 2017, Selección Crianza 2017, Matallana 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 28 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – MERCADO HISPANO – terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 28. august 2021 kell 12.00-18.00.

Festivali tähtsündmus on suur pidu “Mercado Hispano” 28. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 12. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida flamenkoetendust ning osaleda tasuta hispaania keele proovitunnis.

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad valmistavad head-paremat süüa ja juua!

 

– 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

– 14.00 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio etteaste

– 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

– 16.00 Portree joonistamise töötuba (Pedro Vigil)

– 17.00 Hispaania keele tasuta proovitund

Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie hubase koolimaja ning õpetajatega.

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! 😉

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas.

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügiskursused on peagi algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad ja registreerimisvormi leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – Portree joonistamise töötuba. Pedro Vigil. 12€. Laupäev, 28. august 2021 kell 16:00

Joonistamise meistriklass koos Pedro Vigiliga! Õppige joonistama professionaalse koomiksikunstniku ja illustraatoriga! Pedro Vigil on pärit Hispaaniast Granadast, kuid õppis mainekas Joso koomiksikoolis Barcelonas.

Oma esimese koomiksi Clanes avaldas ta ajakirjas Ominiky Ediciones 2014. aastal ning on teinud koostööd mitmete erinevate väljaannetega nii Hispaanias kui Prantsusmaal. Lisaks on ta töötanud kontseptuaalse kunstnikuna Hispaania animatsiooni- ja videomängustuudiotes ning ka tegelaskujude joonistamise õppejõuna Granada kunstikoolis.

Töötuba kestab 90 minutit. Hind sisaldab kõiki joonistamiseks vajalikke materjale, et töötoa lõpuks viia koju enda tehtud portreejoonistus. Peale töötoa lõppu on võimalik tutvuda ka Pedro enda valmistatud originaaltöödega ning soovi korral neid ka kaasa osta.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – GERMAN GHOLÁMI TENOR. 19€ EELMÜÜGIST, 25€ KOHAPEAL. Laupäev, 28. august 2021 kell 20:00

Astub üles tõeliselt unikaalne ja särav tenor Germán Gholami, kes on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012 ja teda saadab suurepärane pianist Margus Riima!

Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud” ja “Ooperifantoom”, ,, Nunnad hoos,,. Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis „Traviata” Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega.  Esitanud peaosi mitmetes maailmakuulsates ooperiteostes. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – CLASE DE COCINA CON NEFTALI, 35€. Teisipäev, 24. august 2021 kell 18.30

Paljud on meilt seda küsinud ning augustikuu viimasel teisipäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel koosviibimisel oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Osalemine 35 eurot (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul – pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad).

Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.  

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – VALGED VEINIPÄRLID GALICIAST, 18€. Kolmapäev, 25. august 2021 kell 18.30 

Mis oleks Hispaania Maailma Festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Seekord lausa kolmel õhtul järjest külastame kõigepealt Galicia, Rioja ja Duero jõe oru. Rohelises Hispaanias valmivad kõige värskemad valged veinid. Maitseme eripalgelisi veine kolmest Galicia piirkonnast: Valdeorras, Ribeiro ja Rias Baixas.

*Más que Dos 2020
*Formigo 2019
*Cholo 2019
*Pazo Barrantes 2018
*Pezas da Portela 2013

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 18 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ISAMAA. Tasuta. Neljapäev, 26. august 2021 kell 18.30

Hispaania Maja raamatuklubi on valinud Hispaania Maailma Festivaliks ühe tõeliselt võimsa teose – baski kirjaniku Fernando Aramburu romaani “Isamaa”, mis räägib kahe perekonna eepilise loo, taustaks ETA terrorirühmituse tegevus. Eelkõige on loo keskmes kummagi perekonna naised, omaaegsed parimad sõbrannad, kellest üks on kaotanud abikaasa, teisel aga istub poeg terroritegudes süüdistatuna vangis. „Isamaad“ on võrreldud XIX sajandi suurromaanidega.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! 

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL – KLASSIKALINE JA/VÕI RIOJA. 25€. Neljapäev, 26. august 2021 kell 18.30

Püüame leida sarnasusi ja erinevusi klassikalistes crianza ja reserva tüüpi ning modernsetes Rioja veinides. Maitseme kahte valget veini Izadi Blanco 2019 ja Capellania Reserva 2016. Ning kolme punast veini Izadi Crianza 2017, Remelluri Reserva 2006 ja Lanzaga 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 25 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot. 

Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Neljapäev, 17. juuni 2021 kell 18.30

Hispaanialik soojus on kohale jõudnud, seega on suurepärane aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega. Kordame 4. juunil toimunud veiniõhtu joogivalikut mõnusate tapastega.

Cava sobib suvega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle suve kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

Bodegas Izadi Larrosa Blanca

Bodegas Izadi Larrosa Rosè

Bodegas Izadi Larrosa Negra

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Pilet 18€. Arveldamine sularahas.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Clase de cocina con Neftalí. MEHHIKO TORTILLAD. Pilet 29€. Esmaspäev, 21. juuni 2021 kl 18.00.

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama natuke teistmoodi, kuid imemaitsvaid Mehhiko tortillasid. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning kõrvale nautida head veini.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 29€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul – pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Clase de cocina Neftalí. PAELLA ERI. Pilet 35€. Esmaspäev, 28. juuni l Teisipäev, 29. juuni 2021 kl 18.00.

Paljud on meilt seda küsinud ning juunikuu viimasel kolmapäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel suvepeol oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 35€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul – pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Reede, 4. juuni 2021 kell 18.30

Meil on Super-Mega-Hea meel teada anda Hispaania Maja traditsiooniliste veiniõhtute jätkumisest. Kevad võtab üles tuure ja suvi piilub nurga tagant, seega on aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega.

Cava sobib kevadega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle kevade kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

Bodegas Izadi Larrosa Blanca

Bodegas Izadi Larrosa Rosè

Bodegas Izadi Larrosa Negra

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Hind 18 eurot inimese kohta.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.