VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED

2022

Hispaania keele vestlusklubi l 5€ / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Neljapäev, 15. detsember 2022 kell 18.00 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

Hispaania jõuluhommik lastele l Perepilet 7 €. Laupäev, 17. detsember 2022 kell 12.00

Laupäeval, 17. detsembril kutsume väikseid uudishimulikke mudilasi pere jõuluhommikule. Räägime jõulutraditsioonidest Hispaanias, kuulame ja laulame hispaaniakeelseid laule ning lapsed saavad koos vanematega meisterdada. Samuti saab proovida traditsioonilist Hispaania jõulumaiust mee ja mandlitega. Eriti oodatud on lapsed alates 3. eluaastast koos vanematega. Üritus algab kell 12, kestab umbes 45 minutit ning toimub hispaania ja eesti keeles. 

Hispaania Maja asub Tondil Sprinckthali suvemõisas, mille esimesel korrusel on raamatu- ja Hispaania maitsete pood ning kus maja taga saab tasuta parkida. Sisse pääseb nii esi- kui ka tagauksest.

Palun anna enda tulekust teada ja kohtumiseni Hispaania Majas!

Perepilet 7 €. Lastehommik toimub hispaania ja eesti keeles. 

Eriline veiniõhtu Marqués de Murrieta Reservadega l 38€. Kolmapäev, 7. detsember 2022 kell 18.30

Rioja veinipiirkonna märgiline veinimõis Marqués de Murrieta sai tänavu 170 aasta vanuseks. Selle tähtpäeva auks andsid nad välja ajaloolise kollektsiooni 6 viimasest väljalaskest 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ja 2017 pärit Reserva Finca Ygay veinidest. 

Nüüd on harukordne võimalus need kõrvuti ära mekkida ning võrrelda erinevate aastakäikude veinide iseloomu, mis kujuneb erinevate aastate kliimatingimustest ja muidugi ka erineva pikkusega küpsemisest pudelis. 6 eri aastakäigu veinidest seeria on pakitud kaunisse puitkasti ja kingituseks justkui loodud. Limiteeritud koguses on saadaval.

Avamisele kuuluv Reservade vertikaalkast on saanud nimeks COLECCIÓN HISTÓRICA 170 ANIVERSARIO ning maitsemeeled juhatame sisse Marques de Murrieta Primer Rosèga.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine on 38 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kiirusta, sest kohtade arv seekord piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes.

Hispaania Maja raamatuklubi: Samanta Schweblin „Nähtamatu niit” l Tasuta. Esmaspäev, 12. detsember 2022 kell 18.30

Sügishooaja raamatuklubi on täielikult Ladina-Ameerika lainel, kuid uuel aastal lubame ka Hispaania kirjandust! Argentiina kirjanik Samanta Schweblin (sünd. 1978) on üks omapäraseimaid hääli Ladina-Ameerika noorema põlvkonna kirjanike seas, tema teosed on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu ja neid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde.

Pingestatud õhustikuga lühiromaan viib meid maailma, mis on läbi imbunud nähtamatust mürgist: see tapab loomi, võtab võimust inimeste kehade üle ja halvab nende meeled. Puhkusest maal kujuneb painaja ning hämaras, elu ja surma vahetsoonis viibivad tegelased püüavad sündmusi mõttes taastades toimunut mõista. Schweblini elu ja loomingut tutvustab lähemalt tõlkija Ruth Sepa saatesõna, mis annab lisaks väikese ülevaate uutest suundadest Ladina-Ameerika tänapäeva kirjanduses ja ka keskkonnaprobleemidest, mis on romaanile ainest andnud.

Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Club de lectura en español l Grandes personajes: Gabriel García Márquez. Tasuta. Reede, 25. november 2022 kell 18.00

Nüüd on kõikidel huvilistel võimalik osa võtta ka meie uuest hispaaniakeelsest raamatuklubist. Novembrikuu fookuses on Gabriel García Márquez. Tegu on ühe hispaania keelse maailma tuntuma kirjanikuga.

Vestlusõhtu aluseks on A2 tasemele kohandatud põnev elulooraamat “García Márquez. Maagiline reaalsus”, mis jutustab Kolumbia autori elu alates lapsepõlvest Aracatacas kuni oma surmani 2014. aastal. Lugu järgib tema samme Ladina-Ameerikas ja Euroopas, tema huve ja loomulikult tema kirjanduslikku teekonda: esimestest ajalehtedes avaladatud lühijuttudest kuni suure eduni, mis saabus teosega “100 aastat üksildust”. Lisaks kirjeldab ta kirjanikku tema sõprade ja noorte autorite vaatevinklist, kes said inspiratsiooni ta töödest.

Raamatuklubi viib läbi Hispaania Maja õpetaja Natalia. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Raamatu saab soetada Hispaania Maja raamatupoest kohapeal või e-poest.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Raamatuklubi toimub hispaania keeles. 

Reedeti küpsetab meie Portugali pagar ka värskeid Portugali kreemisaiu pastel de natasid. Telli hiljemalt eelmisel päeval ette ja üritusele tulles saad need kätte.

Clase de cocina con Paula l 30€. Laupäev, 19. november 2022 kell 13.00-15.30

Kas poleks tore õppida valmistama midagi eriti maitsvat Peruu köögist ning ühtlasi õppida samal ajal hispaania keelt ja saada tuttavaks uute põnevate inimestega? Just seda võimalust hispaaniakeelsed kokandustunnid pakuvadki. Eelnev hispaania keele ja kokkamiskogemus ei ole vajalik – varasematel kokandustundidel on enamik osalejaid olnud hispaania keeles algajad, aga tulemus on alati olnud väga maitsev! 12. novembril õpime valmsitama arroz chaufat ning 19. novembril Peruu küpsiseid alfajores. 

Tundi viib läbi Paula, kes on pärit Peruust ning kirglik kokkaja. Tal on 10 aastat kogemust toiduvalmistamise ja kondiitritoodete maailmas. Gastronoomiat õppis ta ühes parimas kokanduskoolis Le Cordon Bleus Limas (Peruu) ja seejärel omandas magistrikraadi kondiitri alal Hispaanias. 

Osalemine on 30€. Kokandustund toimub hispaania keeles. 

Hispaania keele vestlusklubi l 5€ / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Neljapäev, 10. november 2022 kell 18.00 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

Hispaania Maja raamatuklubi: Gabriel García Márquez „Armastus koolera ajal“ l Tasuta. Esmaspäev, 7. november 2022 kell 18.30

Gabriel García Márquez jutustab romaanis „Armastus koolera ajal” loo poole sajandipikkusest vastamata armastusest. Ja isegi kui tundub, et armastust ennast õieti ei mainitagi, on ta romaanis ometi kogu aeg tajutav tuhandel eri moel: kord rõõmus, kord kurb, vahel õnnetoov ning ikka ja jälle üllatav.

Fermina Daza ja Florentino Ariza kuuskümmend aastat kestev armastuslugu Kariibirannikulinnas võiks mõjuda üsna tavapärase melodraamana. Seda enam, et García Márquez kasutab siin lausa mõnuga traditsiooniliste seebiooperite kõige klassikalisemaid võtteid ja nippe. Seebiooperiks on „Armastust koolera ajal” nimetanud ka kirjanik ise, pidades seda samal ajal oma parimaks romaaniks ja ühtlasi teoseks, mille kirjutamine oli talle kõige raskem. Kuid seesama aeg oma kordumatuses ja üha uutes järgnevustes moodustab koos troopilise keskkonna ja kirjaniku loodud tegelastega täiesti omamoodi fluidumi, mida meister omatahtsi voolib nagu savi, lastes fantaasial piiramatult lennata. Jutustus suubub müütide ja legendide voogu nagu oja rahulikult voolavasse jõevette ning troopika mahladest, lõhnadest ja maitsetest sünnib lummav lugu.

Raamatu on tõlkinud Marin Mõttus ja sellest on eesti keeles ilmunud mitu väljaannet, kõige uuem neist sel aastal Varraku kirjastuses. Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Tahad teada rohkem García Márquezi kohta? Hispaania Maja raamatupoest leiad põneva raamatu hispaania keeles tema elust ja loomingust, tutvu lähemalt siin!

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Lastehommik „Hoian sind südames“  l 2 € või 5 € perepilet. Laupäev, 29. oktoober 2022 kell 11.00

Novembri alguses, kui Eestis algab hingedeaeg, on Mehhikos surnutepäev – día de los muertos. Selle tähistamiseks toimub Hispaania Majas kirjanduslik, kultuuriline ja kulinaarne lastehommik, kus saab tutvuda raamatuga „Hoian sind südames“ ning mõnede hingedeaja ja surnutepäeva kommete ja toitudega. Eriti oodatud on lapsed vanuses umbes 6–9 aastat koos oma vanematega.

Hingedeaja eel on huvitav natuke arutleda, kuidas eri maade kombed võivad olla päris erinevad: meie süütame surnute mälestuseks küünla, aga Mehhikos korraldatakse hoopis suur pidu, et kadunukesega seotud mälestustest rõõmu tunda. Samuti loeme veidi raamatust ette ja Mehhiko moodi surnutepäeva tähistades saavad lapsed ise kaunistada värvilisi pealuuküpsiseid ja kõrvale proovida Mehhiko kuuma šokolaadi.

Sanna Pelliccioni „Hoian sind südames“ on lihtne, südamlik ja diskreetne raamat, mis aitab leida viise, kuidas meenutada kadunud lähedasi selliselt, et kurbus oleks väiksem ja rõõm mälestustest suurem. Raamatu autor on Soome illustraator ning lastekirjanik, tema loomingus on olulisel kohal müüdid ja eri rahvaste traditsioonilised kombestikud. Raamatu illustratsioonid nomineeriti ka Soome lastekirjanduse illustratsiooniauhinnale. Eesti keelde on selle tõlkinud Ave Leek, välja andnud Toledo kirjastus (2021). Raamatu leiad siit

Osalemine 2 € või 5 € perepilet. Osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas. Vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. 

Hispaania Maja raamatuklubi: Valeria Luiselli "Minu hammaste lugu"  l Tasuta. Esmaspäev, 3. oktoober 2022 kell 18.30

Hispaania Maja raamatuklubi alustab uut hooaega! Selle sügise esimeseks raamatuks on noore mehhiklanna Valeria Luiselli raamat “Minu hammaste lugu”, mis ilmus sel kevadel Mari Laane tõlkes kirjastuses Tänapäev.

Gustavo Sánchez Sánchez, hüüdnimega Carretera ehk Maantee, on kirglik kollektsionäär ja ekstravagantne oksjonipidaja, kelle jaoks oksjon tähendab eelkõige lugude jutustamist. See raamat on tema elulugu ja tema hammaste lugu, aga ühtlasi põimub siia elurõõmsa ja hoogsa kirjandusliku mänguna terve rida teisi hambaid ja teisi tegelasi alates naaber Julio Cortázarist ja lõpetades onu Marcelo Sánchez-Proustiga. Ja muidugi ei saa unustada Marilyn Monroe enda hambaid! Need on küll kollakad ja ehk pisut puseriti – vist seepärast, et diivad suitsetavad –, aga see ei lähe meile korda.

Valeria Luiselli (1983) on Mehhiko kirjanik ja oma põlvkonna hinnatumaid Ladina-Ameerika autoreid. Alates 2008. aastast elab ta New Yorgis ja kirjutab ka inglise keeles, kuid valdav osa ta loomingust on hispaaniakeelne.

Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest (kes seekord on juhtumisi ka raamatu tõlkija), toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

MERCADO HISPANO l 27. august 2022 kell 11-20 l TASUTA

Hispaania Maja tähistab Mercado Hispanoga oma 13. sünnipäeva!

Mercado Hispanolt leiad lisaks meie raamatu- ja hispaania maitsete poele kohviku, mis on ühtlasi avatud Kristiine hoovikohvikute päeva raames.

Hoovikohvikus valmistavad Hispaania ja Ladina-Ameerika kokad ehtsaid oma riigi toite ja suupisteid. Kes soovib saab proovida Hispaania veine, mängida lõbusaid mänge, osaleda keelekohvikus ja hispaania keele tasuta proovitunnis, testida oma keeletaset, nautida flamenkoetendust ja kogeda Hispaania hõngu. Hispaania keelt saavad sel päeval tasuta õppida ka lapsed. Väikse Hispaania leiad just siit samast Kristiinest!

Päeva programm:

11.00 Hoovikohviku avamine

11.00 Hommikujooga Lauraga l 5 € (tund on hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalik)

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

13.00 

13.00 l 13.15 l 13.30 l 13.45 Võimalus teha tasuta tasemetesti (tavahind 20 €) (kohad täis)

14.00 Flamenkoetendus 

15.00 Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 €

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.15 Tasuta proovitund lastele

17.00 Keelekohvik l Language Cafe l 5 €

18.00-20.00 Hispaania meeleolu ja maitsete nautimine jätkub vabas vormis

 

Augustikuu ürituste kava

 

19.08 l 19.00 Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas

 

24.08 l 09.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            13.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            19.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

 

25.08 l 10.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            18.30 Viinamarjaveinide mitu nägu

 

26.08 l 16.30 Tasuta proovitund noortele

 

27.08 l 11-20 MERCADO HISPANO


 

Pane end kirja oma lemmiküritustele allpool! Tegevused, millel on osalustasu, saab tasuda kohapeal sularahas. 
 

Tasuta tasemetestid sünnipäevanädalal

Tavahind 20.-

 

22.08 l 17.30 l 18.00
 
23.08 l 12.00 l 14.00 l 17.30 l 18.00
 
25.08 l 9.00 l 12.00 l 17.30 l 18.00
 
26.08 l 9.00 l 12.00 l 14.00 l 16.30 l 17.30 l 18.00

 

Tasemetestile on end kõige parem kirja panna siin.

MAITSED

 

Mercado Hispano keskmes on hea toit! Hispaania paellameister valmistab kohapeal autentset paellat. (Muide, kõik paella valmistamiseks vajaliku saad osta Hispaania Maja poest). Paella pann säriseb kuni kõik otsa saab! 

Hispaania pidulaualt ei puudu muidugi ka tapased. Sinna kõrvale pakume Hispaania veine. Eksootikat toob Venetzuela toit ja Mehhiko limonaad. Maiasmokkadele pakume ehtsa portugaallase hommikul valmistatud Portugali kuulsaimaid kreemisaiu pastel de natasid. Telli pastel de natad ette, sest nii oled kindel, et ei jää ilma ja saad ka veidi soodsamalt 😉

Haara oma piknikutekk kaasa ja tule võta meie oma väikses Hispaanias aeg maha. Ära päikseprille maha unusta, sest Hispaania Majas paistab alati päike!

FLAMENKO

 

27. augustil esinevad Hispaania Maja hoovis peaaegu 20 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio õpetajat ja õpilast! Flamenkokleitide lehvides näeb erinevaid flamenkostiile. Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio on Hispaania Maja pikaajaline sõber ja nende esinemised toovad Hispaania Majja alati särtsu juurde. Tule vaata seda kirglikku tantsu Mercado Hispanol algusega kell 14.00. Oled oodatud terve perega. Tantsuetendus on tasuta.

 

Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio loodi 1991. aastal ja on esimene flamencostuudio Eestis. Juhendaja Claudia Ševtšenko Lenaerts on Eesti flamenkokoolkonna looja, koreograaf, pedagoog ja tantsija.

 

Ka Sinul on võimalik flamenkotants selgeks saada! 5. septembril alustab uus algajate rühm, kuhu on oodatud igas vanuses soovijaid. Samuti on võimalik liituda edasijõudnute rühmadega. Kirjutasime flamenkost mõne sõna rohkem kaks aastat tagasi toimunud Hispaania maailma festivali raames ka oma blogis.

 

Lisanfo Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio Facebooki lehel.

Hommikujooga Lauraga l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 11.00

Enne Hispaania maitsete maailma sisenemist kulub ära üks virgutav hommikujooga. Tundi juhendab Hispaania Maja õppetöö koordinaator ja hispaania keele õpetaja Laura. Mercado Hispanol ühendab Laura oma kaks armastust – hispaania keele ja jooga – ning kutsub sind endaga laupäeva hilisel hommikul liigutama.

Joogatund toimub hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalikud.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Võta palun kaasa enda joogamatt.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Hispaania keele proovitunnid l TASUTA l Laupäev, 27. august 2022 kell 12.00 l 15.00 l 16.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.00 Tasuta proovitund lastele

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Ajalooline ekskursioon Hispaania Majas l TASUTA l Laupäev, 27. august 2022 kell 13.00

Sprincktali suvemõis on pärit 18. sajandist ning on ehitatud samas asunud 17. sajandist pärit suvemõisa asukohale. Oma nime sai härraste suvekodu üle tänava asunud ajaloolise veerikka allika järgi (alamsaksa keeles „sprenk” või „sprinck”).

Suvemõisa tutvustab sulle Hispaania Maja arendusjuht Merilin, kes on ülikoolis muide ajalugu õppinud. Tule tutvu Tondil asuva Hispaania Maja koduga!

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 15.00

Kas sul nutitelefon on? Kui jah, siis võta see kaasa ja tule Hispaania Majja orienteeruma. Meie hispaania keele õpetaja Leonardo juhatab sind läbi lõbusa mängu mööda Hispaania Maja ja seda kõike hispaania keeles. Uued tutvused on garanteeritud!

Orienteerumisel on abiks mobiilirakendus, mida sa ei ole võib-olla varem kasutanud, aga ära lase sellel end heidutada. See on väga lihtne ja me aitame sel sul üles seada.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust), kuid vajalik eelnev registreerimine. Üritus toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Keelekohvik l Spanish Language Cafe l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 17.00

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja keelekohvikusse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kes haarab Su vestlusesse ka siis, kui sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus toimub tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Viinamarjaveinide mitu nägu l 22 € Neljapäev, 25. august 2022 kell 18.30

Sel  õhtul on laual kolm viinamarjasorti, seitse erinevat veini. Vaatame ja maitseme üle, milliseid erisuguseid veine võimaldavad samad viinamarjasordid.

Võrdlusse lähevad mitte just kõige igapäevasemad sordid:

* Moscatel – kuiv vein ja dessert ning veel midagi kolmandat,

* Pedro Ximenez – kuivad veinid erineval viisil valmistatud,

* Prieto Picudo – rosè ja punavein.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine 22 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas l Tasuta Reede, 19. august 2022 kell 19.00

Tšiili luuletaja Vicente Huidobro (1893–1948) – kosmopoliidist poeet, kes on koos Nerudaga üks Ameerika hispaaniakeelse luule tugisambaid. Tema loomingu keskmeks on keel, see tähendab reaalsusega sidumata lähenemine luulele. Eesmärk on ambitsioonikas – Huidobro soovib keelt kui kunstilist vahendit uuendada, tema luulekäsitlusega käib kaasas esteetiline programm. Huidobrot peetakse hispaaniakeelse avangardismi isaks. Ta asutab Buenos Aireses kreatsionistliku liikumise, mille manifest kõlab selliselt: „Kunstiteose esimene tingimus on luua, teine on luua ja kolmas on luua“. 1917. aastal ühineb ta murrangulise plahvatusega avangardistlikus Pariisis, kus tutvub Picasso, Apollinaire’i, Grisi, Tzara ja teistega. Kokkupuude kubismi ja dadaismiga rikastab tema luulekäsitlust.

Koostaja Marcelo Ismael Gatica Bravo onTšiili luuletaja (Cauquenes, 1976). Ta on omandanud doktorikraadi Hispaania Salamanca ülikoolis Hispaania ja Ladina-Ameerika kirjanduses. Ta elab Eestis, kus ta on töötanud hispaania keele õpetajana Hispaania Majas ja Tallinnas giidina. Hispaania keeles on ta avaldanud luulekogud A-Trio Poético (2003), Portafolio, poemas a pie de página (2013), Crucial (2014) ja Anclado en el pescador de mares (2017), El mar ya no es (2020), Historia Universal de una trenza (2020) ja Echa tu pan sobre las aguas (2021). Eestis on Marcelo koostanud tšiili luule valimikud “Lõunatuuled” (2015) ja “Väljaspool-müüre” (2018) ning nüüd ka “Sõit langevarjuga(2022).

Illustratsioonide autor Izak One, kodanikunimega Walter Mora Marambio (s. 1986, Antofagasta) on Tšiili tänavakunstnik ja arhitekt (Universidad Católica del Norte, Tšiili). Ta elab Eestis, kus on teinud mitmeid seinamaalinguid. Izak on oma töid eksponeerinud järgmistel näitustel: “Otro País, mes de Antofagasta en Valdivia” Valdivia nüüdiskunsti muuseumis (Tšiili, 2007), “El dulce derecho a mutilar” (2013, Tšiili), “Gravity-Gra ti” (Kuressaare, 2014) ja viimati Eesti 100. sünnipäevale pühendatud näitus “MuSada” Eesti Rahvusraamatukogus (2018).

Osalemine TASUTA, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Erakordne veiniõhtu Marqués de Murrietaga l 35 €

ÜRITUS TOIMUB HILJEM

Marqués de Murrieta on legendiks mitte ainult Hispaanias, vaid tuntud ka rahvusvahelisel tasandil. Tema Castillo de Ygay on embleemaatiline mõis, mis loodud Prantsuse chateau eeskujul aastal 1852. Marqués de Murrieta on vanimaid pidevalt tegutsenud veinivalmistajaid Hispaanias Rioja piirkonnas. Viimased 35 aastat on olnud veinikoja omanik ja juht Vicente Dalmau Cebrián-Sagarriga, Conde de Creixell, tõelisest aadlisoost härrasmees. Nende vein on kriitikute poolt tunnistatud 2020.aastal maailma parimaks.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Samuti loome videosilla ja kuulame tutvustusi otse allikast. Muidugi maitseme nende mõisa veinide hulgast viit silmapaistvat veini ning proovime sinna juurde sobivaid suupisteid. Maitsmisele tulevad veinid on järgmised: ALBARIÑO PAZO BARRANTES 2019, PRIMER ROSE 2020, RESERVA 2017, GRAN RESERVA 2015, DALMAU 2016.

Osalemine 35 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Tule tutvu Hispaania Majaga!

AVATUD USTE PÄEVAD — 17 ja 21 juuni 2022

 

Hispaania on üks imeline maa, kus on nii palju avastada! Kujuta ette seda kultuuri ja neid kohtumisi, mis Sinu ees lahti rullub, kui Sa vaid mõistaksid hispaanlaste keelt! 

Ja Ladina-Ameerika? Jaa! Nii imeliselt mitmetahuline ja põnev! Hispaania keelt räägib emakeelena ligi 500 miljonit inimest, lisaks kõik teised. Hispaania keele oskus lubab sul intiimsemalt piiluda üle 20 riigi ellu ja tuhandetesse subkultuuridesse. Kui põnev!

Just nii kirglikud me olemegi! Me soovime avada Sulle ukse sellesse erilisse ja kirevasse maailma! Me tahame Sulle pakkuda enamat kui vaid keeleõpe, tahame Sulle tutvustada kultuuri, kuhu see keel viib. Seetõttu on meie erilise südame võitnud toit, mis on hispaanlaste elus kesksel kohal. Ja kui Sa meiega sõbraks saad, siis kutsume Sind aegajalt endaga nautima ka kirjandust, muusikat, filmi- ja tantsukunsti ja nii palju enamat. Selleks hoia meie tegemistel silm peal kas Facebookis või Instagramis ja lisa ennast meie uudiskirja saajate hulka.

AVATUD USTE PÄEVADEL soovime Sinuga tutvuda ja loodame, et Sina meiega ka! Näitame Sulle meie kodu – 18. sajandil ehitatud Sprinckthali suvemõisas; anname Sulle proovida häid Hispaania maitseid; paneme Su kohe esimesest tunnist hispaania keelt rääkima; jagame Sulle infot hispaania keele õppimise kohta nii Hispaania Majas kui ka Hispaanias ja Mehhikos ning vastame Sinu küsimustele. Tule, saame tuttavaks!

AVATUD USTE PÄEVA KAVA

17. JUUNI

10.00-18.00 Keeleõppe konsultatsioon ja tutvumine õppimisvõimalustega Hispaanias (tasuta)

13.30-16.00 Hispaania maitsete degusteerimine Hispaania Maja poes (tasuta)

17.30 Ajalooline ekskursioon Hispaania Majas (Sprinckthali suvemõisas) (tasuta)

18.00-19.00 Keelekohvik / Spanish Language Cafe (tasuta) – tule praktiseeri hispaania keelt!

Kes soovib, saab jääda pärast Hispaania Maja peole (osalustasu 15 € – sisaldab paellat ja pokaali veini).

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

Hispaania keele TASUTA proovitunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele ja tasemetestid

11.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

12.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

13:00 l 13:15 l 13:30 l 13:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 € l vabade aegade arv piiratud!)

14.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

15.00 mänguline proovitund lastele (tasuta)

16.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17:00 l 17:15 l 17:30 l 17:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 €)

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

21. JUUNI

10.00-18.00 Keeleõppe konsultatsioon ja tutvumine õppimisvõimalustega Hispaanias (tasuta)

13.30-17.30 Hispaania maitsete degusteerimine Hispaania Maja poes (tasuta)

18.00-19.30 Andaluusia õhtu (5 € – sisaldab pokaali veini või kohvi-teed)

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele ja tasemetestid

10.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

11.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

12.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

13.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

13:00 l 13:15 l 13:30 l 13:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 € l vabade aegade arv piiratud!)

14.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

15.00 mänguline proovitund lastele (tasuta)

16.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17:00 l 17:15 l 17:30 l 17:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 €)

18.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

Mõnel üritusel on küll piletihind (vaata kava), kuid Hispaania Maja uksed on kõigile TASUTA avatud! Tule astu roosasse majja aadressil Tondi 42!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Keelekohvik l Spanish Language Cafe l Tasuta. Reede, 17. juuni 2022 kell 18.00

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja keelekohvikusse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kes haarab Su vestlusesse ka siis, kui sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus toimub tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Andaluusia õhtu: Elust Lõuna-Hispaanias l 5 €. Teisipäev, 21. juuni 2022 kell 18.00

Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Hispaania suurima autonoomse piirkonnana on see koht, kus saab nautida rannamõnusid, talverõõme ning muidugi häid sööke ja jooke. 
 
Selle erilisel Hispaania piirkonnal on eriline side ka kolme Hispaania Maja meeskonnaliikmega: just sealt on pärit ning üles kasvanud Hispaania Maja asutaja Neftalí ning Hispaania Maja õpetaja Natalia. Samuti veetis Hispaania Maja turundusjuht Liis oma Hispaanias elatud aastate jooksul ka perioodi Andaluusia mägedes 2000-elanikuga külas kohalikku inglise keele kooli juhatades. Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. Juurde on võimalik nautida Hispaania veini, kohvi-teed (hinna sees).

Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti ja hispaania keeles. Kohtade arv piiratud.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

Hispaania Maja Roheliste Väravate Tänaval l Pühapäev, 29. mai 2022 kell 10.00-16.00

Roheliste Väravate Tänav on Nõmme kogukonna pidu!

Sündmus toimub tänavu 29. mail 10:00- 16:00 Võidu parkmetsas ja Prii, Unistuse, Kagu, Astri, Nelgi, Võidu, Karusmarja, Sinilille, Kaitse, Värava, P. Kerese tänava ning Lootuse puiestee ümbruses.
 
Üritust külastama on oodatud kõik huvilised. Leia ka Hispaania Maja Nõmmelt üles ja tule proovi meie paellat!

Roheliste Väravate Tänavat korraldab Ühendus Loov Nõmme.
Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Nõmme LOV vahenditest.

VEINIDE DEGUSTATSIOON: Speed-tasting l 5 €. Laupäev, 28. mai 2022 kell 13.00

CELLER VELL CAVA BRUT RESERVA, TELMO RODRIGUEZ BASA, LAVAL MAS QUE 2, ALMUVEDRE MONASTRELL, SENDA DE LEÑADORES


Kas tead nimetada oma Hispaaniast pärit lemmikveini viinamarjasorti? Piirkonda? Stiili? Valik põnevamatest Ibeeria veinitüüpidest on teie käeulatuses ja kiire degusteerimise komplektis on cava, kaks valget ja kaks punast veini. Need on Cava Brut Reserva, Rueda Verdejo, Rias Baixase Condado, Monastrell, Aragoni Garnacha cuvèe.


Nagu tõelised profid, teeme 20 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest. Pärast on võimalik jätkata laupäeva pärastlõunat Hispaania stiilis lemmikveini ja maitsvate suupistete saatel.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

SUUR PÕHJALA KEVADTURG + avatud stuudiod/aiad l Laupäev, 28. mai 2022 kell 12.00-17.00 l Põhjala tehases (Marati 5, Kopli) 

Laupäeval, 28.05 leiab Põhjala tehases aset suvehooaega avav kevadturg, avatud stuudiod ja aiad. Turg toimub ilusa ilma korral meie õuealal!
 
TEHASEST LEIAD: Disain, kunst, käsitöö; Söök-jook, kodukohvikud; Foodtruck’id; Vanavara, taaskasutus, upcycling, kodukujundus
 
AVATUD STUUDIOD: August; Sigrid Kuusk Stuudio; Claudia Lepik Atelier; MÄRSS/Folklore; My Unicorn; SAFU; Aire Studio Designs; Good Vibrations; Pillezoo; Aliis Sinisalu Photography; Ennos; Urbsill; KÄT Studio; Polina Soyref ja nagu ikka VLND Burger, Karjase sai, Barbarea, Kopli KÖÖK, BOTIK, Kokomo Coffee Roasters jt peatänava majalised.
AVATUD NÄITUSED: Kaidi Kaasik “NO MIND” (Sepikoja II korruse galerii); kuidas.works “Kalju ja kaduva vahel” (Sepikoja galerii); Santa Zukker/Elo Viiding “VASTUKAJA” (Stuudiomaja II korrus).
 
DJ: Põder (tribal, tech, proge, melodic house). ÜLLATUSESINEJA!
 

Põhjala turul on oma leti püsti pannud ka Hispaania Maja leti. Tule ütle tere!

IBEROFEST Hispaania Maja raamatuklubi: Bernardo Atxaga „Need taevad“ l Tasuta. Esmaspäev, 23. mai 2022 kell 18.00

Baski keelest tõlgitud raamatuid leiab meil väga harva! Aga nüüd on Loomingu Raamatukogus Merilin Kotta tõlkes ilmunud kõige loetuma ja tõlgituma baskikeelse kirjaniku Bernardo Atxaga lühiromaan „Need taevad“. Õigupoolest on see üldse alles teine baski keelest eesti keelde tõlgitud raamat.

See on lugu 37-aastasest naisest, kes on äsja vanglast vabanenud ja bussiga teel tagasi kodulinna. Kuid mitte kõik tema kaasreisijad pole selles bussis juhuslikult ning minevikust tulevikku ei pääse sama muretult kiirteed mööda kihutades nagu Barcelonast Bilbaosse. Naise minevikku jääb võitlus ETA organisatsiooni ridades, kuid nüüd püüab ta raamatutest, mälestustest ja maastikust akna taga tuge otsides leida rahu ja kindlust edasi liikuda. Lugeja saab osa füüsilisest, vaimsest ja emotsionaalsest reisist, mis on ühtlasi elu metafoor ja mida täidavad hääled, unistused ja igatsused.

Selle kevade viimane raamatuklubi toimub ikka Hispaania Maja mõnusates ruumides, kus nii raamatu- kui veinipoe riiulid on kohe käeulatuses. Raamatuklubis osalemine on tasuta, palume anda oma tulemisest teada Hispaania Maja kodulehel. Nii vanad kui uued huvilised on väga teretulnud!

Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

IBEROFEST Live-paella valmistamine & veinikoolitus: Ibeeria poolsaare veinid traditsioonilisest tänapäevani l 35 €. Laupäev, 21. mai 2022 kell 13.00 l JÄI ÄRA

Hispaania veinivalmistamise traditsiooni pikkust saab lugeda sajanditega. Räägime sealse veininduse arengust läbi aegade ja mekime erinevate stiilidega veine: mulliga, valgeid ja punaseid. Vein ilma toiduta on aga Hispaanias sama nagu siin Kati ilma karuta. Ja kuna riisiroad on Hispaanias samuti pika ajalooga ja üks traditsioonilisemaid sööke, siis hindame toidu ja veinide sobivust sealsamas valmiva paellaga.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Paella valmimisprotsessi tutvustab lähemalt Hispaania Maja asutaja ja kirglik kokk Neftali. 

Osalemine 35 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

IBEROFEST Reisiõhtu "Ehh, uhhuduur Ladina-Ameerikas - Andide ületamise võlu ja valu" l Tasuta. Esmaspäev, 16. mai 2022 kell 18.30

Iberofesti programmi eriüritusena Hispaania Majas on meil külas Hispaania Maja õpilased uhhuduurlased Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman. Kokku kuuene seltskond inspireerivaid rännumehi alustasid 2002. aastal ebatavalise ideega sõita jalgratastel Ulaanbaatarist Nepaali.

Praeguseks on neil tehtud juba viis reisi ning plaan on ratastega maakerale tiir peale teha. Nende viimane reis Lõuna-Ameerikas algas kolm aastat tagasi Atlandi rannikul väikeses Uruguay kuurortlinnas Punta del Este. Diagonaalis läbi mandri ja kuue riigi  Uruguay, Argentiina, Brasiilia, Paraguay, Boliivia ja Peruu  ning üle Andide jõudsid nad Limasse Vaikse ookeani rannikul. Sel suvel jätkavad nad nagu ikka sealt, kus eelmine kord lõpetasid ning eesmärgiks on jõuda Peruust Costa Ricasse.

Juttu tulebki nende viimasest reisist, mis oli täis katsumusi, aga ka eredaid emotsioone. Arutame ka kas ja kuidas on võimalik reisida Ladina-Ameerikas ilma hispaania keelt oskamata ning milline on ettevalmistus eesolevaks reisiks. Lood sõprusest, teel olemisest ja iseenda ületamisest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Mehhiko hispaania keel edasijõudnutele l TASUTA. Neljapäev, 12. mai 2022 kell 18.30

Hispaania keele aktsendid on sama kirjud ja erinevad piirkonniti kui 500 miljonit inimest, kes seda keelt emakeelena räägivad. Selles erilises hispaania keele tunnis, kuhu on oodatud juba veidi osavamad hispaania keele kõnelejad, õpime sõnavara rikastama erinevate kõnekeelsete väljenditega just Mehhiko hispaania keelest.

Kas sa teadsid näiteks, et Mehhiko hispaania keeles on tunduvalt rohkem araabia keelest pärinevaid sõnu kui Hispaania omas? Seda ja palju muud saame teada selle lõbusa ja teadmisterohke tunni jooksul. 

Mehhiko hispaania keelt õpetab otse Mehhikost meie partnerkooli hispaania keele õpetaja. Tund toimub inglise ja hispaania keeles. Tund toimub veebis.

Muide, 2023. aasta kevadel lähme koos Mehhikosse hispaania keelt õppima! Tule kaasa! Anna oma huvist teada info@hispaaniamaja.ee või lisa ennast uudiskirja saajate hulka ning hoia meie tegemistel silm peal! Üsna pea kuulutame registreerimise avatuks!

Hispaania keele proovitund l TASUTA. Neljapäev, 12. mai 2022 kell 18.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Mehhiko hispaania keel algajatele l TASUTA. Teisipäev, 10. mai 2022 kell 18.30

Kas sa teadsid, et Mehhikos on hispaania keele kõnelejaid ligi poole rohkem kui Hispaanias, selle keele kodumaal? Sellel täiesti algajatele mõeldud kursusel õpime põhiväljendeid, tervitusviise ja enese tutvustamist ning seda kõike just sellise sõnavara ning hääldusega nagu on kombeks Mehhikos. Lõbus ja teadmisterohke laupäev garanteeritud!

Mehhiko hispaania keelt õpetab otse Mehhikost meie partnerkooli hispaania keele õpetaja. Tund toimub inglise ja hispaania keeles. Tund toimub veebis.

Muide, 2023. aasta kevadel lähme koos Mehhikosse hispaania keelt õppima! Tule kaasa! Anna oma huvist teada info@hispaaniamaja.ee või lisa ennast uudiskirja saajate hulka ning hoia meie tegemistel silm peal! Üsna pea kuulutame registreerimise avatuks!

Hispaania keele proovitund l TASUTA. Teisipäev, 10. mai 2022 kell 18.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

IBEROFEST Fiesta española & Speed-friending l Tasuta. Reede, 6. mai 2022 kell 18.00

Hispaania Maja maikuu programmi avaüritusena teeme ühe korraliku fiesta, kus ei puudu söök, jook ning muidugi hea seltskond. Kell 18 algab speed-friending, kus on võimalus tuttavaks saada uute hispaania keelt kõnelevate inimestega. Alates kella 19-st jätkub pidu, menüüs on Hispaania tapad ning saab proovida erinevaid jooke. Tule leia omale uusi sõpru, kellega hispaania keelt praktiseerida ja veeda üks meeleolukas õhtu täis Hispaania maitseid ja meeleolu!

Sissepääs tasuta. Kui soovid osaleda speed-friendingul, siis soovituslik on end kirja panna Hispaania Maja kodulehel. 

Speed-friending toimub hispaania keeles.

Üritus toimub Vaat Taproomis. Telliskivi 60M.

Keelereis Hispaaniasse: CÁDIZ l Hind al. 260 €. 7.-14. mai 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni ning kokku on 20 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min va Sevillas, kus on tunnid teisipäevast reedeni ning kokku 16 keeletundi nädalas.

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. 

Keelereis Hispaaniasse: MÁLAGA l Hind al. 260 €. 23.-30. aprill 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni ning kokku on 20 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min 

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. 

Hispaania keele proovitund l TASUTA. Kolmapäev, 27. aprill 2022 kell 17.30

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

Hispaania Maja kalafestivalil Tallinna kalaturul l Laupäev, 30. aprill 2022 kell 9.00-15.00

30. aprillil kell 9.00-15.00 toimub kõige rikkalikuma kalavalikuga laat Tallinna kalaturul. ???? Kalasadama 5, Põhja-Tallinn
 
Valikus on värsket kala, suitsukala, kõiksugu kalatooteid, kõrvale värsket toorainet, kodust sinki ja leiba, kalapirukaid, hoidiseid, kasemahla ja palju-palju muud põnevat.

Kehakinnitust pakub kohapeal ka Hispaania Maja! Tule proovi meie paellat!
 
Kell 12.00 astub üles armastatud Nedsaja Küla Bänd.
Laadaliste tuju hoiab üleval päevajuht Veigo Kaaret.
 
Leia ka Hispaania Maja lett kalafestivalilt üles! 
 
Kohtume kalafestivalil! 

Keelereis Hispaaniasse: SEVILLA l Hind al. 220 €. 30. aprill - 7. mai 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad teisipäevast reedeni ning kokku on 16 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min.

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. 

Veiniõhtu: Veinid saabuva suvekuumuse jahutamiseks l 24 €. Teisipäev, 19. aprill 2022 kell 19.30

Selle kevade esimese veiniõhtu veine valides mõtlesime eelseisva suve mõnusatele aiapidudele ja koosviibimistele. Laseme punastel veinidel veidi puhata ning keskendume valgetele ja roosadele veinidele. Samuti on juures midagi mõnusat mulliga. 

Valged veinid: Formigo, Mas que 2 ja Gessami
Rosé cava: Parés Balta Pink
Roosad veinid: Larrosa Rose ja L de Aylés
 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Andaluusia õhtu: Elust Lõuna-Hispaanias l Tasuta. Kolmapäev, 13. aprill 2022 kell 18.00

Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Hispaania suurima autonoomse piirkonnana on see koht, kus saab nautida rannamõnusid, talverõõme ning muidugi häid sööke ja jooke. 
 
Selle erilisel Hispaania piirkonnal on eriline side ka kolme Hispaania Maja meeskonnaliikmega: just sealt on pärit ning üles kasvanud Hispaania Maja asutaja Neftalí ning Hispaania Maja õpetaja Natalia. Samuti veetis Hispaania Maja turundusjuht Liis oma Hispaanias elatud aastate jooksul ka perioodi Andaluusia mägedes 2000-elanikuga külas kohalikku inglise keele kooli juhatades. Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. Juurde on võimalik nautida Hispaania veine, kohvi-teed ja erinevaid suupisteid. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti ja hispaania keeles. Kohtade arv piiratud.

Hispaania Maja raamatuklubi: Julio Cortázar „Kronoopide ja faamade lood“ l Tasuta. Esmaspäev, 11. aprill 2022 kell 18.30

Head lugejad, aprilli raamatuklubis laseme kogu oma mängulisuse ja absurdimeele vabalt lehvima! „Kes ei loe Cortázarit, on neetud. Tema mittelugemine on tõsine silmale nähtamatu haigus, mis võib aja jooksul tuua kohutavaid tagajärgi. See on midagi niisugust nagu see, kui inimene pole kunagi virsikut proovinud. Ta muutub tasapisi kurvemaks… ja tõenäoliselt kaotab vähehaaval juuksed.”

Aga ärge üldse muretsege, Pablo Neruda poolt sel viisil sõnastatud kurvast saatusest aitavad hoiduda kronoobid – idealistlikud ja pöörased, ammu väljaspool raamatumaailmagi legendiks saanud olendid. „Kronoop on joonistus väljaspool raami, luuletus ilma riimita,“ on kirjanik kunagises intervjuus defineerinud. Raamat sisaldab pidurdamatu fantaasialennuga, säravaid, jaburaid ja iroonilisi lühitekste. Näiteks praktilisi juhtnööre nutmiseks. Või trepist üles minemiseks. Leia oma lemmik!

Argentiinlane Julio Cortázar (Brüssel 1914 –  Pariis 1984) kuulub 1960.-1970. aastate nn Ladina-Ameerika kirjanduse buumi esindajate tuumikusse. Suure osa oma elust elas ta Pariisis ja on maetud Montparnasse’i kalmistule. Tema hauasambaks on kronoobi kuju ja austajatel on kombeks viia talle surnuaeda lilli, raamatuid, kirjakesi, pliiatseid, keksukive, joonistusi… Ühel päeval ilmusid hauakivile tundmatu poolt kirjutatud sõnad: „Siin puhkab suurim kronoop.“ Nagu üks õige kronoop kunagi, lasi ta sealt kindla peale jalga.

„Kronoopide ja faamade lood“ on välja andnud Toledo kirjastus, tõlkinud Ruth Sepp, toimetanud Mari Laan ja kujundanud Allan Kukk. Varem on eesti keeles Cortázari loomingust ilmunud monumentaalne romaan „Keksumäng“ (2016, tlk Klaarika Kaldjärv), mis on üks XX sajandi kirjanduse tähtteoseid, ning mitu jutukogumikku: „Tseremooniad” (1985, tlk Mart Tarmak), „Salarelvad” (tlk 2011, Klaarika Kaldjärv) ja „Mängu lõpp” (2016, tlk Ruth Sepp).

Nagu ikka on oodatud kõik nii uued kui vanad huvilised! Osalemine on tasuta, palume vaid pidada silmas COVID-i reegleid (pass ja mask) ning anda oma tulemisest teada täites ära allolev registreerimisvorm. Pakume ka Hispaania veini ning kohvi-teed. 

RAAMATU LEIAB HISPAANIA MAJA RAAMATUPOEST.

Raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. 

Hispaania Maja raamatuklubi: Gabriel García Márquez "Väljakuulutatud mõrva kroonika" l Tasuta. Esmaspäev, 31. jaanuar 2022 kell 18.30

2022. aasta esimene raamatuklubi on pühendatud autorile, kes tutvustamist ei vaja – Colombia päritolu nobelist Gabriel García Márquez on kindlasti kõige tuntum Ladina-Ameerika kirjanik, ennekõike tänu maagilise realismi tippteosele „Sada aastat üksildust“. Möödunud aastal avaldati Loomingu Raamatukogu kuldsarjas uus trükk tema lühiromaanist „Väljakuulutatud mõrva kroonika“, mis esimest korda ilmus LR-s Ruth Liase tõlkes 1995. aastal.

Sellest raamatust kurikuulsat maagilist realismi ei leia – tegemist on pseudoajakirjanduslikus stiilis kirja pandud mõrvajutustusega, mille tõukeks on kirjaniku lähikonnas tegelikkuses aset leidnud sündmus. García Márquez oli läbi elu tegev ka ajakirjanikuna ning põimib „Väljakuulutatud mõrva kroonikas“ ajakirjandust ja ilukirjandust. On see nüüd antikrimilugu, kes on tegelik süüdlane, mis kirjanik sellega üldse öelda tahtis… eks saame kokku ja arutame!

Nagu ikka on oodatud kõik nii uued kui vanad huvilised! Osalemine on tasuta, palume vaid pidada silmas COVID-i reegleid (pass ja mask) ning anda oma tulemisest teada täites ära allolev registreerimisvorm. Pakume ka Hispaania veini ning kohvi-teed. 

Raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. 

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.