Isaac Rosa ,,Õnneliku lõpu” arutelu Hispaania Maja raamatuklubis

Esmaspäeval, 18. märtsil, kogunesid kirjandussõbrad taaskord Hispaania Majja, et arutleda seekord hispaania kirjanik Isaac Rosa teose ,,Õnnelik lõpp” üle, mis ilmus Marianne Otsa eestikeelses tõlkes käesoleva aasta jaanuaris. Arutelu juhtis tõlkija ja kirjastaja Mari Laan ning kohtumisel arutleti nii romaani süžee, teose pahupidise ülesehituse kui isiklike kogemuste üle, mis romaaniski kajastust saavad.

Juttu tuli teoses kirjeldatud kaasaegsete hispaanlaste reaalsusest, ehkki tegelikult selgus kohtumisel, et seesugused universaalsed teemad puudutavad meid kõiki, olenemata päritolust või endale seatud lootustest armastuse suhtes. Osalejate mõttevahetusel kõlas hulgaliselt ideid ühiskondlikest normidest seoses abielu või armastusega üldiselt, mis kummutavad meile armastuslugudest või sotsiaalsetest väärtustest tulenevaid stigmasid. Muidugi said lugejad ka ise avaldada arvamust ning uurida teose toimetajalt üldiselt teose temaatika, tegelaskonna, autori käsitletavate probleemide ning tõlkimisel ette tulnud raskuste kohta. Võib öelda, et mõtteainet oleks jagunud veelgi pikemaks vestluseks!

,,Õnneliku lõpu” autor Isaac Rosaga, kelle teosed on pälvinud auhindu ja tähelepanu nii tema kodu– kui välismaal, on võimalik kohtuda Tartus 10. mail Prima Vista festivalil, mille raames on lugejatel võimalik nii kuulata kui küsida loetu kohta!

Hispaania Maja raamatupoest on võimalik endale soetada raamatuklubis palju kõneainet pakkunud ,,Õnneliku lõpu” eksemplar.

Peatse nägemiseni järgmisel raamatuklubi kohtumisel!

Hispaania Maja ürituste kalendri leiad siit.