Keelereisid Madridi, Hispaania pealinna

Oleme Hispaania Maja õpilaste ja kooliperega koos Hispaanias kohapeal hispaania keelt ja kultuuri õppinud nüüd juba mitu aastat. Meil on partnerkoolid Málagas, Sevillas, Cádizis, Valenciasse, Madridis, Toledos ja San Sebastianis!  Tule õpi meiega hispaania keelt ka Hispaanias kohapeal!

Tahad teada, millal tulevad järgmised keelereisid grupiga? Anna oma huvist teada siin!

HISPAANIA KEELE KURSUS MADRIDIS

MIS? Hispaania keele kursus Hispaania Maja partnerkoolis Hispaanias. Kestus alates 1 nädal. Hispaania keele tunde on nädalas 20, lisaks võimalus osa saada kultuuriprogrammist ja kogeda ehtsat Hispaaniat!

MILLAL? 23.- 27.september 2024 (reisikuupäevad 22.-28.september 2024)

HIND? 2024. aastal toimuvate keelekursuse hinnad Hispaania Maja õpilastele ja varem meie keelereisil osalenutele on 285 €. Kõikidele ülejäänutele 305 €. 

Soovi korral saad meie kaudu broneerida ka partnerkooli poolt pakutava majutuse, mille hinnad algavad 170€ nädal.

Rohkem infot Madridi, partnerkooli ja majutuse kohta allpool.

Loe keelereisist üldiselt lähemalt ja leia teised sihtkohad siin.

MADRID

Kas Sinu salasoov on õppida Hispaania pealinnas? Valides oma sihtkohaks Madridi võib olla kindel oma kogemustepagasi täiendamises põnevate ja rikastavate sündmuste ja elamustega. Kus veel oleks parem hispaania keelt selgeks õppida kui mitte hispaania keele kodus, Hispaania südames?

Lisaks Málagale, Sevillale, Cádizele ja Valenciale on alates sügisest võimalik Hispaania Majaga keelereisile minna ka Hispaania pealinna Madrid!

Madrid on suurepärane koht, kus hispaania keelt õppida, on ju just ajalooline Castilla regioon, kuhu Madrid sajandeid kuulus, hispaania keele sünnikoht! Meie sealses partnerülikoolis õppimine ei paku üksnes akadeemilist arengut, vaid  ka igapäevaelu ning kultuurilist kogemust üle kolme miljoni elanikuga suurlinnas. Los madrileños, kohalikud, on tuntud oma sõbralikkuse ja avatuse poolest, mistõttu on Madrid ideaalne koht keele praktiseerimiseks.


Madrid sobib suurepäraselt neile, kes armastavad suurlinna melu, kunsti ja kultuuri. Maailmakuulsad kunstimuuseumid Prado, Thyssen-Bornemisza ja Reina Sofia pakuvad ainulaadset pilguheitu ajaloolisele ja kaasaegsele kunstile, mis ei jäta küll mitte kedagi külmaks! Melu nautlejad saavad aga avastada Madridi kitsaid  tänavaid ning einestada sealsetes ohtrates restoranides, kohvikutes ja baarides.

Üle kolme miljoni elanikuga linnas ringi käies võib igal sammul näha, kuidas traditsioon ja kultuuripärand on segunenud tänapäevase kosmopoliitsusega. Kaunid ajaloolised ehitised ja vaatamisväärsused, kirikud ja katedraalid, purskkaevud ja rohelised pargid vahelduvad meeliköitvate teatrite, kinode, kontserdi- ja ooperimajade, galeriide, muuseumide, raamatukogude, spordistaadionite, traditsiooniliste baaride ja ööklubidega.


Madrid on nii kuningapere, kongressi, senati kui ka ministeeriumite asupaik, aga kahtlemata on tegemist ka hispaania keele koduga: nimelt asuvad siin nii Real Academia Española (kuninglik akadeemia, mis hoolitseb hispaania keele normimise ja käekäigu eest) kui ka Cervantese Instituudi peakorter.


Kirevat sipelgapesa meenutavas Euroopa Liidu suuruselt kolmandas linnas igavusele juba kohta ei ole. Samas on võimalik alati aeg maha võtta, ajaloohõngulistel tänavatel ringi jalutada ning hea toidu, joogi ja seltskonna nautimiseks maha istuda.

Linnasilueti taustal, ajalooliste ehitiste ja finantspiirkonna kaugelt äratuntava kolme pilvelõhkuja tagaplaanil laiuvad imekaunid Guadarrama mäed – suvel roheluse, järvede ja matkaradade nautimise paik, talvel aga lumevaibaga kaetud suusatajate Meka. Samuti ei ole ka Madriidis endas loodusest puudust, sest tegemist on Euroopa linnaga, kus on elanikearvu kohta kõige rohkem puid ja rohealasid. Nimelt asub Madrid oma pea 300 000 puuga Tokio kõrval maailmas teisel auväärsel kohal.

Madridi võlu seisneb selle mitmekesisuses — pealinnas saavad kokku ajaloolised paigad nagu Plaza Mayor ja Palacio Real ning modernne arhitektuur Gran Víal ja Malasaña linnaosas. Niisiis, sõltumata sellest, kas eelistad ajaloolises piirkonnas ringi uitamist, linna rohealade nautimist või rahvarohkete tänavate avastamist, on ainulaadse õhustikuga Madridil alati miskit pakkuda.

Sügisene periood on Madridi reisimiseks suurepärane aeg — suurem kuumus on selleks ajaks juba taandunud, ent on meile, eestlastele, suurepärane põgenemiskoht esimeste külmade sügisööde eest.

Loe Madridi kohta lähemalt meie blogist

> Gastronoomiafestival Madridis

> Mida Madridis külastada?

LÄHEMALT MEIE PARTNERKOOLIST MADRIDIS

Meie partnerkool Madridis on pika ajalooga — juba 1980. aastatel asutatud kool on võtnud oma südameasjaks tegutseda keeleõppe efektiivse meetodi välja töötamisega. Põhjuseid, miks just Madridis  õppida on palju — sealsed õpetajad on professionaalsed ning kvalifitseeritud spetsialistid, keeletunnid on õpilasi kaasavad ja kommunikatiivsed ning, nagu Hispaania Majaski, lähenevad Madridi koolitajad õpilastele individuaalselt ning pühendavad aega iga õpilase vajadustele. Niiviisi see keeleoskus arenebki!

 

Kool asub Madridi ajaloolises kesklinnas, suursuguse Palacio de Cibelesi vahetus läheduses, kust rohelusest pakatav Retiro park, erinevad muuseumid ja paljud teised vaatamisväärsused on üksnes jalutuskäigu kaugusel!

ASUKOHT

Meie partnerkool Cádizis asub vanalinnas aadressil C / Marqués de Cubas, 8

KURSUS

Hispaania keele ja kultuuri kursus koosneb 20 tunnist nädalas (1 tund = 45 min). Selle intensiivse kursuse raames paraneb Sinu hispaania keele oskus, saad juurde julgust rääkida ja avardad lisaks ka silmaringi. Kursus on praktiline ja tulemustele orienteeritud; grupid on väiksed ja personaalsed. Kõik õpetajad on ülikoolis lõpetanud hispaania keele kui võõrkeele õpetamise eriala ja annavad endast alati parima, et õpilased lahkuksid kursuselt enesekindlalt uute teadmistega.

Hispaania keele tunnid toimuvad kella 9.00-13.00 esmaspäevast reedeni.

Mis on kursuse hinna sees?

Hinnale lisandub 30 € õppematerjalide eest.

PROGRAMM

Kui hommikuti õpime klassiruumis hispaania keelt ning räägime Hispaania kultuurist (ikka hispaania keeles!), siis õhtuti avastame seda kultuuri ka praktikas. Igal nädalal on plaanis mõned põnevad tegevused, mis aitavad Madridi ja Hispaania kultuuri paremini tundma õppida.

Konkreetne kultuuriprogramm selgub siis, kui kursuse kuupäevad lähenevad, kuid iga nädal pakub mõnda põnevat avastust.

Need kursusevälised tegevused on vabatahtlikud ja nendel osalemine on enamasti lisatasu eest (kaks üritust nädalas on kursuse hinna sees).

Madridis olles on võimalik osa võtta ka mitmest erinevast kultuurikülastusest!

> Ajalooline jalutuskäik Madridi kesklinnas
> Muuseumikülastus (El Prado ja Reina Sofia)
> Jalutuskäik Retiro pargis

Lisaks on võimalik ette võtta väike reis naaberlinna ja külastuskäik turule (kui soovijaid on vähemalt 6)

 

> Ekskursioon Toledosse (45€)

Hind sisaldab transporti ning giidituuri; orienteeruv aeg ajaloolise linnaga tutvumiseks on kuus tundi. Toledos olles on võimalik käia vaatamas Puy du Fou’d ning nautida sealseid ajaloolisi etendusi. Sel puhul, et mitte kõikidest imelistest šõudest ilma jääda, oleks tarvis ka Toledos ööbida, võimalustega saab tutvuda siin.

 

> Ekskursioon traditsioonilisele turule + tapade proovimine (40€)

Soovid näha traditsioonilist värviküllast Hispaania turgu ning nautida imemaitsvaid tapasid? See on sinu võimalus!

Pane ennast juba praegu kursusele kirja ning tule naudi ja õpi koos meiega! Registreerimisvormi leiad siit!

MAJUTUS

Meie partnerkool pakub ka erinevaid majutuse variante — tee valik vastavalt enda eelistustele! Neil, kes armastavad suhtlust ning soovivad ka pärast tunde keelt soojas hoida ja kohalikega praktiseerida, on võimalik ööbida kohaliku perekonna juures, õppimaks lisaks keelele tundma ka madridlaste igapäevaelu. Teise võimalusena on keelereisil osalejatel peatuda Madridi kesklinnas, ajaloolises Barrio de las Letras kvartalis asuvas, õpilaste ühiselamus. Teiste õpilastega pidevat suhtlust pakkuvas ühiselamus on võimalik ööbida nii üksinda kui ka sõbraga jagatud toas. Lisaks on võimalik kooli kaudu uurida ka võimalusi hostelites ööbimiseks, mille puhul on niisamuti erinevaid variante – individuaalsed või jagatud toad. Need, kes aga armastavad vaikust ja üksi või tuttavatega olemist, saavad peatuda privaatses korteris Madridi kesklinnas või hoopiski mugavustega hotellis.

KODUMAJUTUS

Koge tõelist hispaanlaste külalislahkust “Mi casa es tu casa!”. Õpilane saab oma võtmekomplekti ning vabaduse minna ja tulla vastavalt vajadusele, kuid samal ajal tuleb austada perekonna reegleid, eriti neid, mis puudutavad söögiaega. Õpilasel on võimalus hoida oma toitu külmkapis, kuid ei ole võimalik kööki kasutada enda toidu valmistamiseks.

6 ööd üheses toas: Koos hommiku- ja lõunasöögiga (küsi hinda)/ inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda)

ÕPILASELAMU

Võimalus elada koos teiste keeleõppijate ja kohalikega!

6 ööd: Ühekohalises toas (küsi hinda) / inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda)

KORTERIS

Privaatsust hindavale keeleõppijale sobib hästi peatuda omaette korteris.

6 ööd:  (küsi hinda) / inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda)

 

 

HOTELLIS

Privaatsust saab ka hotellides. Partnerkool saab Sind ka sellega aidata.

6 ööd: Kahekohalises toas (küsi hinda) / inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda)

 

HOSTELIS

Soovid soodsamat öömaja ja rohkem suhtlust?

6 ööd:  (küsi hinda) / inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda)

Mis ei kuulu reisi hinna sisse?

Reisi- ja maksetingimused

Koha keelekursusele saab broneerida tasudes 50 eurot. Ülejäänud reisi maksumus tuleb tasuda hiljemalt kaks kuud enne keelereisi algust. Pärast seda kursusele registreerunud tasuvad kogu maksumuse korraga. Broneerimistasu makstes nõustub reisija reisi-ja maksetingimustega.

Keelereisi hinna sisse kuuluvad vaid teenused, mis on kirjas kirjalikus pakkumises või arvel.

Reisile broneerimine on võimalik tühistada hiljemalt 2 nädalat enne reisi algust. Kui tühistamise etteteatamise aeg on lühem, siis raha ei tagastata. Reisi tühistamisest tuleb teatada kirjalikult.

Hispaania Maja jätab endale õiguse keelereis tühistada, kui Covid 19-st tingitud olukord ei võimalda reisi turvaliselt läbi viia. Kui reisile ei ole registreerunud nõutav arv reisijaid, siis grupijuhti Hispaania Majast kaasa ei tule, kuid partnerkooli hispaania keele kursuse ja sealse pakutud kulgtuuriprogrammiga saab liituda.

Hispaania Maja ei vastuta reisil tekkinud kahju eest ega selle eest kui reisijat ei lubata lennukisse või sihtriiki (nt koroonatesti tulemuste tõttu). Reisija vastutab ise sihtriiki saabumise eest. Väga oluline on kehtiva reisikindlustuse olemasolu, mis katab ka reisi katkemise kulud. Kõikidest reisil ette tulevatest probleemidest tuleb Hispaania Maja teavitada koheselt ja võimalusel lahendada olukord kohapeal koostöös partnerkooliga.

Reisijal on kohustus järgida sihtriigi reegleid, samuti keelekooli, majutusasutuste ja ühistranspordi sisekorraeeskirju. Reisija kohtleb enda käsutuses olevat vara heamehelikult ja suhtub kaasreisijatesse sõbralikul

Kuidas kohale saada?

Lennupiletid ei kuulu hinna sisse ja Hispaania Maja neid soetada ei saa, kuid vajadusel saame suunata veebilehtedele, kus lennupileteid otsida, ideede saamiseks vaata nt Skyskanner või Momondo. Madridi keelekursuse saab ühildada kursuse või puhkusega mõnes teises Hispaania nurgas. Kui sa soovid Hispaania Majja tulla, et meiega koos omale lennupilet osta, siis on selle teenuse hind 30 €.

KUIDAS SAADA MADRIDI?

Küsi meie käest infot selle kohta, kuidas kohapeal takso tellida või kuidas saada ühest linnast teise. Aitame Sul vastuseid otsida!

 

Huvi korral palun võta meiega ühendust: reisid@hispaaniamaja.ee või +372 55626496.

TUTVU KA TEISTE SIHTKOHTADEGA

San Sebastiánis 16.-20.september  2024 (reisikuupäevad 15.-21.september 2024)

Toledos  30. september –  4. oktoober 2024 (reisikuupäevad 29.september – 5.oktoober 2024)

Málagas 4.-8. november 2024 (reisikuupäevad 3.-9. september 2024)

Kui need kuupäevad ei sobi Sulle, siis on võimalik minna ka muudel aegadel iseseisvalt. Märgi registreerimisvormis oma eelistatud kuupäevad ja sihtkohad!

Meil on partnerkoolid ka Cádizis, Sevillas ja Valencias. Küsi lisa reisid@hispaaniamaja.ee

TULE AVASTA KOOS MEIEGA HISPAANIAT!

Pane ennast juba praegu kursusele kirja ning tule naudi ja õpi koos meiega! Registreerimisvormi leiad siit!