Keelereisid Toledosse, Hispaanias

Oleme Hispaania Maja õpilaste ja kooliperega koos Hispaanias kohapeal hispaania keelt ja kultuuri õppinud nüüd juba mitu aastat. Meil on partnerkoolid Málagas, Sevillas, Cádizis, Valenciasse, Madridis, Toledos ja San Sebastianis!  Tule õpi meiega hispaania keelt ka Hispaanias kohapeal!

Tahad teada, millal tulevad järgmised keelereisid grupiga? Anna oma huvist teada siin!

HISPAANIA KEELE KURSUS TOLEDOS

MIS? Hispaania keele kursus Hispaania Maja partnerkoolis Hispaanias. Kestus alates 1 nädal. Hispaania keele tunde on nädalas 20, lisaks võimalus osa saada kultuuriprogrammist ja kogeda ehtsat Hispaaniat!

MILLAL? 30. september – 4. oktoober 2024 (reisikuupäevad 29. september – 5. oktoober 2024)

HIND? 2024. a algavad kursuse hinnad 285 € nädal. Soovi korral saad meie kaudu broneerida ka partnerkooli poolt pakutava majutuse, mille hinnad algavad 170€ nädal.

Rohkem infot Toledo, partnerkooli ja majutuse kohta allpool.

Loe keelereisist üldiselt lähemalt ja leia teised sihtkohad siin.

 

TOLEDO

Toledo on UNESCO maailmapärandi nimistus. See on väga põneva ajalooga linn, mis asub vaid 71 km Madriidist ning 80 km Barajase rahvusvahelisest lennujaamast. Lisaks mitmekülgsele ajaloole leiab siit ka suures koguses kunsti. Ja ega ei saa mööda ka heast toidust: siinsed veinid, juustud ja martsipan on maailmakuulsad.

Toledot tuntakse kui impeeriumilinna või kui kolme kultuuri linna, millele on oma näo andnud nii kristlased, moslemid kui ka juudid. See segu on tugevalt esindatud ka kohalikus köögis.

Toledo on tõeline vabaõhumuuseum, mistõttu on see UNESCO maailmapärandi nimistus ja esindab kõige paremini Hispaania kultuuri. See on läbi sajandite olnud oluline kultuurikeskus, kus armastati teadmisi, filosoofiat ja kirjakunsti. El Greco on mõned oma kuulsaimad maalid just siin maalinud. Linna tähtsus langes alles siis, kui Madridist sai pealinn.

Toledo asub mäe otsas, kust avaneb 150-kraadine vaade ning seda ümbritseb kolmest küljest jõgi. Kui teile meeldivad mõõgad ja keskaegsed rüüd, soovite käia mööda Don Quixote radu, näha kõrvuti erinevaid kultuure, kirikuid, mošeesid, sünagooge, kindluseid ja paleesid või näha linna hoopis teisest perspektiivist sõites mööda jõge või adrenaliini otsides köisteega üle 13. sajandi silla ja Taguse jõe, siis on see linn, mida külastada. 

Kasuta Toledot sel nädalal oma klassiruumina!

LÄHEMALT MEIE PARTNERKOOLIST TOLEDOS

Kursused Toledo koolis on peamiselt praktilised ja tulemustele suunatud.

Aula Toledo on hispaania keele kool Toledos. Nad on mõnusalt väike nagu Hispaania Majagi. Nad on spetsialiseerunud hispaania keelele ja kommunikatiivsele meetodile. Hispaania Maja kursus Toledis keskendub lisaks keelele ka kultuurile. Keelekeskkonnas keele õppimine ja just praktiseerimine annavad enesekindlust uues keeles kõneleda ja lisamotivatsiooni seda keelt edasi õppida. Ja muidugi ei jää ka keeleoskus tulemata!

Hispaania Maja partnerkoolis Toledos on professionaalsed hispaania keele õpetajad, kes võtavad õpetamist kirega. Aula Toledo asub ajaloolise vanalinna südames. Lisaks ajaloole ja kunstile, mida leidub linnas palju, on see ka turvaline paik. Kool asub mõne meetri kaugusel ülikoolist, katedraalist ja teistest tuntumatest objektidest, mida on turistil huvitav külastada. Kui on soov minna uudistama paiku väljaspool vanalinna, siis ei ole ka transpordiühendus kaugel. Ka kool ise asub ajaloolises hoones.

ASUKOHT

Meie partnerkool Toledos asub vanalinnas aadressil Travesía de Gaitanas 2

KURSUS

Hispaania keele ja kultuuri kursus koosneb 20 tunnist nädalas (1 tund = 50 min). Selle intensiivse kursuse raames paraneb Sinu hispaania keele oskus, saad juurde julgust rääkida ja avardad lisaks ka silmaringi. Kursus on praktiline ja tulemustele orienteeritud; grupid on väiksed ja personaalsed. Kõik õpetajad on ülikoolis lõpetanud hispaania keele kui võõrkeele õpetamise eriala ja annavad endast alati parima, et õpilased lahkuksid kursuselt enesekindlalt uute teadmistega.

Hispaania keele tunnid algavad kell 9.15 (ajagraafik võib veidi nihkuda) ning kestavad kuni kell 13.00.

Mis on kursuse hinna sees?

PROGRAMM

Kui hommikuti õpime klassiruumis hispaania keelt ning räägime Hispaania kultuurist (ikka hispaania keeles!), siis õhtuti avastame seda kultuuri ka praktikas. Igal nädalal on plaanis mõned põnevad tegevused, mis aitavad Toledot ja Hispaania kultuuri paremini tundma õppida.

Konkreetne kultuuriprogramm selgub siis, kui kursuse kuupäevad lähenevad, kuid iga nädal pakub mõnda põnevat avastust.

Need kursusevälised tegevused on vabatahtlikud ja nendel osalemine on enamasti lisatasu eest. Kui Sa tuled Toledosse koos kaaslasega, kes hispaania keele kursusega ei ühine, siis kutsume ka tema kultuuriprogrammiga liituma!

Nädala näidisprogramm

 

  • Laupäev: saabumine+Toledo tutvustus
  • Pühapäev: hispaania keele tunnid I Veinikeldri külastamine ja veinide degusteerimine (25 € +transport) / churroste degusteerimine (6 €)
  • Esmaspäev: hispaania keele tunnid I Ladina tantsude töötuba (10 €)
  • Teisipäev: hispaania keele tunnid I legendid õhtuses Toledos
  • Kolmapäev: päev Madriidis (transport 15 €)
  • Neljapäev: hispaania keele tunnid I sangria valmistamise töötuba (6 €) / ajaloolise vehklemise tutvustus (250 € grupile)
  • Reede: hispaania keele tunnid I hispaaniapärane õhtusöök (20 €)
  • Laupäev: vaba päev, õhtul Puy du fou etendus (40 €)
  • Pühapäev: lahkumine või teise nädala kursuse algus

Pane ennast juba praegu kursusele kirja ning tule naudi ja õpi koos meiega! Registreerimisvormi leiad siit!

MAJUTUS

Pakume välja kaks majutusvõimalust, mida on soovitanud meie Toledos asuv partnerkool, kuid soovi korral võite endale ka ise majutuse organiseerida (nt AirBnB või Bookingu kaudu). Alljärgnevad hinnad on inimese kohta. Kõik kooli poolt pakutud majutuse variandid on kuni 20 minuti jalutuskäigu kaugusel koolist. Kui sa soovid võtta majutust meie partnerkooli kaudu, siis anna sellest meile vähemalt 2-3 nädalat enne teada. Kohtade arv on piiratud. (Hinnad võivad aasta lõikes olenevalt saadavusest veidi muutuda. Küsi üle.)

KLOOSTER CARMELITAS “ Casa de Espiritualidad”

Carmelitas Descalzos on nunnaklooster, mis asub ajaloolises vanalinnas ja pakub omanäolist kogemust. Kui paljud saavad öelda, et nad on ööbinud kloostris?! Lisaks rahulikule keskkonnale, kus nautida vaikust ja palvet, on kloostris ka 36 vannitoaga tuba, kus saab ööbida. Lisaks on seal kirik ja avar aed, kust on ilusad vaated Toledole. Kes soovib oma kogemust veel erilisemaks teha, võivad jumalateenistusest ja palvusest osa võtta, aga see ei ole kloostris ööbimise juures määrav. Võib lihtsalt kloostriseinte vahel rahulikult kosutavat und magada ja nunnade pakutavat hommikusööki nautida.

8 ööd koos hommikusöögiga:

              Kahekohalises toas (küsi hinda) inimese kohta

Lisaöö: (küsi hinda) inimene

HOTELL CARLOS V

8 ööd koos hommikusöögiga:

              Kahekohalises toas (küsi hinda) inimese kohta

              Üheinimese tuba (küsi hinda)

Lisaöö: kahekohalises toas (küsi hinda) inimese kohta

              Üheinimese toas (küsi hinda)


Keelekursus andis osalejatele eelkõige julguse kasuta keelt ning võimaluse Hispaania kultuuri hoopis sügavamal viisil mõista ja kogeda.

Loe meie blogist 2021. aastal Toledos toimunud keelereisi muljeid.

Mis ei kuulu reisi hinna sisse?

Reisi- ja maksetingimused

Koha keelekursusele saab broneerida tasudes 50 eurot. Ülejäänud reisi maksumus tuleb tasuda hiljemalt kaks kuud enne keelereisi algust. Pärast seda kursusele registreerunud tasuvad kogu maksumuse korraga. Broneerimistasu makstes nõustub reisija reisi-ja maksetingimustega.

Keelereisi hinna sisse kuuluvad vaid teenused, mis on kirjas kirjalikus pakkumises või arvel.

Reisile broneerimine on võimalik tühistada hiljemalt 2 nädalat enne reisi algust. Kui tühistamise etteteatamise aeg on lühem, siis raha ei tagastata. Reisi tühistamisest tuleb teatada kirjalikult.

Hispaania Maja jätab endale õiguse keelereis tühistada, kui Covid 19-st tingitud olukord ei võimalda reisi turvaliselt läbi viia. Kui reisile ei ole registreerunud nõutav arv reisijaid, siis grupijuhti Hispaania Majast kaasa ei tule, kuid partnerkooli hispaania keele kursuse ja sealse pakutud kulgtuuriprogrammiga saab liituda.

Hispaania Maja ei vastuta reisil tekkinud kahju eest ega selle eest kui reisijat ei lubata lennukisse või sihtriiki (nt koroonatesti tulemuste tõttu). Reisija vastutab ise sihtriiki saabumise eest. Väga oluline on kehtiva reisikindlustuse olemasolu, mis katab ka reisi katkemise kulud. Kõikidest reisil ette tulevatest probleemidest tuleb Hispaania Maja teavitada koheselt ja võimalusel lahendada olukord kohapeal koostöös partnerkooliga.

Reisijal on kohustus järgida sihtriigi reegleid, samuti keelekooli, majutusasutuste ja ühistranspordi sisekorraeeskirju. Reisija kohtleb enda käsutuses olevat vara heamehelikult ja suhtub kaasreisijatesse sõbralikul

Kuidas kohale saada?

Lennupiletid ei kuulu hinna sisse ja Hispaania Maja neid soetada ei saa, kuid vajadusel saame suunata veebilehtedele, kus lennupileteid otsida, vaata ideid nt Skyscanner või Momondo. Toledo keelekursuse saab ühildada kursusega Madridis või puhkusega mõnes teises Hispaania nurgas. Kui sa soovid Hispaania Majja tulla, et meiega koos omale lennupilet osta, siis on selle teenuse hind 30 €.

KUIDAS SAADA TOLEDOSSE?

Küsi meie käest infot selle kohta, kuidas kohapeal takso tellida või kuidas saada ühest linnast teise. Aitame Sul vastuseid otsida!

 

Huvi korral palun võta meiega ühendust: reisid@hispaaniamaja.ee või +372 55626496.

TUTVU KA TEISTE SIHTKOHTADEGA

San Sebastiánis 16.-20.september  2024 (reisikuupäevad 15.-21.september 2024)

Madridis 23.- 27.september  2024 (reisikuupäevad 22.-28.september 2024)

Málagas 4.-8. november 2024 (reisikuupäevad 3.-9. september 2024)

Kui need kuupäevad ei sobi Sulle, siis on võimalik minna ka muudel aegadel iseseisvalt. Märgi registreerimisvormis oma eelistatud kuupäevad ja sihtkohad!

Meil on partnerkoolid ka Cádizis, Sevillas ja Valencias. Küsi lisa reisid@hispaaniamaja.ee

TULE AVASTA KOOS MEIEGA HISPAANIAT!

Pane ennast juba praegu kursusele kirja ning tule naudi ja õpi koos meiega! Registreerimisvormi leiad siit!